מיהו תלמיד התיכון שהודה ברצח עורכת הדין פלינר?

אימו אומרת לחדשות 10 שהוא ילד טוב שמעולם לא היה מעורב בפלילים. "זה לא נכון, זה לא יכול להיות" אומרת האם - "הוא ילד מקסים". לעומת זאת, בספר המחזור שלו כינו אותו חבריו "רוצח חתולים" - ואולם גם הם לא העלו על דעתם כי הוא מסוגל למעשה כזה "אין סיכוי שהוא ישמור את הסוד הזה בכלל" אמר דודו

(02:20 דק')

"אנחנו ממש בהלם אנחנו לא מבינים בדיוק במה מדובר" - כך סיפרה אמש (ראשון) אמו של הנער שחשוד ברצח עורכת הדין ענת פלינר לחדשות 10. "זה לא משהו שמעלים בכלל על הדעת, אז אנחנו ממש עוד לא מעכלים את זה ואנחנו ממש בערפול כרגע. אני לא דיברתי איתו בכלל, אף אחד לא נותן לי לדבר איתו" - דברי האם.

לטענת המשפחה תמונה מהערב בו בוצע הרצח, בה מתועד הנער בבילוי מוכיחה כי לא הוא זה שעשה את המעשה, אולם, כאמור, היום הוא הודה ברצח - וככל הנראה יצא לבילוי לאחר המעשה.

אף אחד גם לא החברים הכי קרובים אפילו לא אמו של החשוד, אף אחד, לא העלה בדעתו שהנער בן ה-17 הוא רוצח אכזרי שהצליח לתעתע בכולם ולשמור את הסוד במשך שנתיים.

"אין סיכוי שהוא ישמור את הסוד הזה בכלל, או מצב כזה בכלל. כאילו, זה היה צריך להתגלות באותו רגע. ההורים מכירים אותו. אמא שלו חיה איתו דקה בדקה. אין דבר כזה שאמא שלו לא יודעת איפה הוא. אין דבר כזה שאמא שלו לא שמעה עם מי הוא הלך" - אמר דודו של החשוד.

בתשובה לשאלה האם הבחינה בהתנהגות אחרת של בנה בתקופת הרצח ענתה האם: "ממש לא. זה לא נכון, זה לא יכול להיות. פשוט מאוד. מי שמכיר אותו.. תביני שזה לא יכול להיות".

בספר המחזור הכינוי שלו היה שועל, חבריו קראו לו רוצח חתולים. אבל גם להם קשה לתאר לעצמם רוצח, בעיקר כשהמדובר בבן טובים - ממשפחה אמידה מרמת השרון.

אמו סיכמה את הדברים ואמרה כי בנה הוא "ילד מקסים. הוא ילד שממש לא, ילד מקסים. זה אפילו לא בכיוון. אף אחד לא מאמין בכלל למה שהוא אומר".

החשוד, שהיה בן 15 בעת הרצח, נעצר במקרה לאחר שנתפס גונב אופנוע. בבדיקת DNA שנערכה לו כחלק מפרויקט ארצי לנטילת דגימות, נדהמו השוטרים לגלות כי הממצאים מתאימים לראיות שנאספו מזירת הרצח של עורכת הדין.

ענת פלינר, בת 42 במותה, נדקרה למוות על סף דלת ביתה ברמת השרון בחודש אפריל 2006. פלינר פתחה את הדלת והופתעה על ידי אלמוני שדקר אותה בבטנה לעיני שני ילדיה הקטנים. היא פונתה על ידי מד"א לבית החולים, ושם היא מתה מפצעיה.