פינלנד: מת הנער שירה למוות ב-8 בני אדם בבית ספר

בתקרית ראשונה מסוגה במדינה פתח נער בן 18 באש בתחומי בית ספר בו למד. ככל הנראה הוא רמז על כוונותיו בסרטון שהעלה ל"יוטיוב". בין הנפגעים גם מנהל התיכון

(1:46 דק')

בפינלנד מת הלילה (רביעי) מפצעיו הנער בן ה-18 שירה למוות בשמונה בני אדם בבית ספר תיכון בו למד. לאחר האירוע ירה הנער בעצמו ופונה לבית החולים בעיר "טוסולה" במצב אנוש. בין ההרוגים באירוע גם מנהל בית הספר.

בכלי התקשורת בפינלנד פורסם כי היורה חשף את תוכניותיו באמצעות סרטון שהעלה לפני התקרית לאתר "יוטיוב". בסרטון, שכותרתו היא "טבח בתיכון יוקלטה", מופיעה תמונה של בניין הניצב ליד אגם, ושתי תמונות נוספות של גבר צעיר מחזיק באקדח. האדם שהעלה את הסרטון זיהה את עצמו כזכר בן 18 מפינלנד. הפרופיל האישי שלו כולל טקסט הקורא ל"מהפכה נגד המערכת". לאחר התקרית הוסר הסרטון המדובר מהרשת, אולם בתמונה המצורפת ניתן לראות את אחת התמונות שהופיעו בו.

הטרגדיה הנוכחית מהווה את הפעם הראשונה שבה מדווח על תקרית הכוללת ירי בבית ספר בפינלנד. תקריות אלימות קודמות במדינה כללו בדרך כלל סכינים, ומעולם לא גרמו למוות.

קים קיאורו, מורה בבית הספר, סיפרה על השתלשלות העניינים בתיכון. לדבריה, המנהל הפעיל לפני שעות הצהריים את מערכת הכריזה, והורה לכל התלמידים להישאר בכיתות. "לאחר מכן ראיתי את החמוש רץ לעברי כשהוא אוחז באקדח קטן, ואני נמלטתי לאחת הפינות וברחתי לכיוון ההפוך", אמרה. קיאורו הוסיפה כי תלמידיה, שהיו נעולים בכיתה, שאלו אותה לאחר מכן מה עליהם לעשות, והיא הורתה להם לקפוץ דרך החלונות. "כולם ניצלו", סיכמה.