ערבים ברשת: יא עואזל פלפילו המקורי

לח"כ ישראל חסון היתה כנראה בטן מלאה על המשטרה, ולכן הרשה לעצמו לפתוח את הפה לאחר האירוע בפקיעין. מעניין למה. השייח' ראאד סלאח מבקש סיוע מניקולא סרקוזי. וגם: השיר המקורי של "פלפילו" אותו ביצעו חברי "הגשש החיוור"

דעה: נתחיל מהסוף - ח"כ ישראל חסון עוד יפתיע ויהיה שר לביטחון פנים או אפילו מפכ"ל משטרה, העיקר שיקבל תפקיד ביטחוני בכיר כי זה מה שהוא אוהב.

ועכשיו לעניין: לאיש השב"כ לשעבר ח"כ חסון, שהוא גם יקיר המדור, היתה עד עכשיו בטן מלאה על המשטרה ועל השר לביטחון פנים אבי דיכטר. הודות לצעירי פקיעין שהצליחו להפתיע את המשטרה ביום שלישי בבוקר - זכה חסון לפרוק את כל מה שישב על לבו.

תחילה אמר חסון כי האירוע בפקיעין הינו נקודתי אך בעל השלכות מגזריות רחבות. "אני תמה על התנהלות המשטרה. הרי זה לא היה אירוע חד פעמי. ארועים כאלה סביב אנטנות סלולריות קרו בצורה אלימה גם ביישובים דרוזיים נוספים".

חסון הדגיש את רגישות הדרוזים לנושא האנטנות ואת העובדה שהעדה לא מתירה פעילות אנטנות סלולריות בתחומה. חסון דרש להקים ועדה לביטחון פנים בכנסת שתחקור באופן סיסטמטי גם אירוע כמו בפקיעין, ולבדוק האם המשטרה לא היתה מודעת לרגישויות האדירות של העדה הדרוזית. "יש לשאול מהו סדר העדיפות במגזר הזה – אם מרכזים 200 שוטרים לעשיית מעצרים - האם נגמרו הבעיות בצפון המדינה?", תמה.

חסון מסיים את דבריו על פקיעין ומתחיל לנעוץ במשטרה: "משטרת ישראל משפיעה ישירות על תרבות שמירת החוק, על אורח החיים של כל אזרח ובמידה רבה יש בה פוטנציאל להשפיע באופן משמעותי על אורח חיינו הדמוקרטי. אמון הציבור ואיכות השירות כה נמוכים כיום ודירדרו אזורים ומגזרים שלמים. חברות ביטוח לא מוכנות לבטח מגזרים חקלאיים רבים ואלה נאלצים לפנות לדמי חסות".

חסון ממשיך: "תחום עבירות הרכוש פרוץ ואין אף אזרח המאמין למשטרה כי רכושו יוחזר לאחר גניבה. עשרות כלי רכב גנובים, עשרות נהגים שיכורים שמסתובבים כמו מחבלים מתאבדים בכבישי הארץ, וחיסולים תדירים בפתחי מועדונים".

לדעתו של חסון, "כל הנושאים שהזכרתי חשובים לא פחות מנושאים אחרים המטופלים על ידי ועדות אחרות בכנסת, ויש צורך לתת לכך תשומת לב מלאה - לא בוועדת משנה אלא ראשית שבה ידרשו כל הגורמים העוסקים בביטחון פנים להתייצב ולהיות תחת פיקוח וסיוע פרלמנטרי לפעילותם".

לא ברור מה קרה לישראל חסון. אמנם הוא צודק בחלק מהמקרים אותם ציין, כמו למשל שישנם שיכורים שנוסעים בכבישים כמו מחבלים, אבל זה קצת חשוד שדווקא הוא פותח פה על השר דיכטר. האם זה בגלל המחדל המשטרתי שהיה בפקיעין באמת, או שמא בגלל שדיכטר שהה בחו"ל בזמן האירועים? או אולי מדובר בסכסוך ישן שנושא עימו חסון עוד מימי השב"כ העליזים, אותם העביר יחד עם דיכטר. ניפגש בכפר הדרוזי הבא.

הידעת: הדרוזים מעדיפים לכנות את הכפר בוקייעה ולא פקיעין.

עדכונים מהמגזר * עדכונים מהמגזר * עדכונים מהמגזר * עדכונים מהמגזר *

• התחממות בסניף המפלגה הקומוניסטית בנצרת. חברי הסניף הודיעו השבוע כי יחרימו את דיוני הוועידה של חד"ש בעיר, שאמורה לבחור את הנהגת הסניף לארבע השנים הבאות. בכיר במפלגה אומר כי "זו ועידה בלתי חוקית ובלתי לגיטימית מאחר שהיא מתקיימת בהעדר המרכיב העיקרי של חד"ש – המפלגה הקומוניסטית". (לכתבה המלאה)

• ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח' ראאד סלאח, שיגר השבוע מכתב לנשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, והאשים אותו בתמיכה יתרה בישראל.

סלאח הביע דאגה נוכח הצהרותיו של סרקוזי שאמר כי הוא תומך בשיבת הפליטים הפלסטינים לשטחי המדינה הפלסטינית, אך הוסיף כי יתנגד לאפשרות שהם ישובו למקום מושבם המקורי.(PANET)

• האתר "א-סינארה" פרסם השבוע על תופעה שקיימת ביישובים במגזר הערבי בישראל - הצבת עמודי חשמל באמצע הכבישים. לא ברור מה חשבו לעצמם אותם אנשים שהציבו את העמודים כשהחליטו על כך, אבל המצב במגזר הוא די מדאיג. (לצפייה בתמונות)

• ח"כ עבאס זכור דרש השבוע משר הביטחון להפסיק לאלתר את האימונים הצבאיים שעורכים לטענתו חיילי צה"ל ביישובים הערביים בצפון. "לא נסכים שהכפרים שלנו יהפכו למחנות צבאיים של הצבא הישראלי", כתב זכור במכתבו לברק.

• השבוע הלך לעולמו אחד הבדרנים הגדולים והמבריקים בישראל, חבר שלישיית "הגשש החיוור" - ישראל (פולי) פוליאקוב. בין שיריהם הרבים של החבורה האגדית הזאת ניתן גם למצוא את השיר הערבי "יא עואזל פלפילו", אותו הם חידשו וששייך במקור לזמר פריד אל-אטרש. (להאזנה לשיר המקורי)

• למי שפיספס: נבילה אבודבאי, תושבת נצרת בת 31, היא נהגת האוטבוס המוסלמית הראשונה בישראל. (לכתבה של לוסי אהריש)

* לפניות, שאלות וטענות, שליחת סרטונים וכיו"ב, ניתן לפנות למייל: harontk@gmail.com

לקבלת עדכונים ב-RSS על כל מדורי נענע אקטואליה, העתיקו את הלינק המצורף: http://rss.nana10.co.il/?s=126&Cat=10576

להסבר על RSS