חקירת רה"מ - אלפים הפגינו מול בית היועמ"ש; תומכי נתניהו בהפגנת נגד

כבכול מוצאי שבת הגיעו גם הערב המפגינים סמוך לביתו של מנדלבליט בפתח תקווה, בקריאות למצות את ההליך המשפטי בתיקי ראש הממשלה. ח"כ ביטן ארגן הפגנת נגד: "מנסים להשפיע על מקבלי ההחלטות וגורמי האכיפה"

על רקע פרסום החשדות החמורים נגד נתניהו וגיוסו של ראש סגל ראש הממשלה - שתי הפגנות (הערב) מול בית היועמ"ש בפתח תקווה. כבכול מוצאי שבת, הגיעו אלפים להפגין בעד מיצוי ההליך המשפטי כנגד ראש הממשלה.


המפגינים נושאו שלטים ובהם נכתב בין השאר "הון שלטון עולם תחתון" ו"העם דורש צדק משפטי". למרות ההתפתחויות האחרונות, ופרסום החשדות החמורים, המפגינים טענו כי קיימת חשיבות רבה לעמידתם מול בית מנדלבליט, שכן זוהי הסיבה שבגינה אירעו ההתפתחויות האחרונות.

 

>> ראש ממשלה בחקירה - כתבות נוספות:

לאחר ההסכם עם הרו: החל מאבק הירושה על החלפת רה"מ • פרשנות

באופוזיציה ממשיכים לתקוף: "נתניהו צריך לפרוש עד למיצוי החקירה"
פרסום ראשון: הרי הרו התבקש לבדוק היתכנות לעסקה עם נוני מוזס


 

אלפים מפגינים למיצוי ההליך המשפטי לראש הממשלה נתניהו
 

אלפים מפגינים למיצוי ההליך המשפטי לראש הממשלה נתניהו(שי פרנס)

 

 

 

"תיקי 1000 לילה ולילה". מפגיני הליכוד(שי פרנס)

 

מנגד ארגן הערב יושב ראש הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, הפגנה גם הוא במקום, שמטרתה הבעת תמיכה בראש הממשלה. כמה עשרות מפגינים, בהם גם חברי כנסת, נענו לבקשת ביטן והגיעו להפגנה, כשהם נושאים שלטים ועליהם נכתב "תיקי 1000 לילה ולילה", "אוהבים את נתניהו", ועוד.

 

ביטן טען כי "הפגת השמאל היא אנטי חוקתית ואנטי דמוקרטית" וכי מטרתה "להשפיע על מקבלי ההחלטות וגורמי האכיפה". "הם הבינו שרק בדרך של חקירות אפשר להפיל את הליכוד ואת נתניהו" אמר יושב ראש הקואליציה. בנוסף, ביטן קרא לשרי וחברי הכנסת של הליכוד להתצייב מאחורי ראש הממשלה באופן פומבי: "יש פה מלחמה על דעת הקהל, אתם לא נבחרתם באופן אישי, אתם נבחרתם בזכות נתניהו והליכוד". הוא איים עליהם שמי שלא יעשה זאת, "הציבור יתנקם בו בפריימריז".


"מותר לנו לומר את דברינו", אמרה חברת הכנסת נאווה בוקר, שהגיעה להפגנה, "למחות על העוול. ראש ממשלת ישראל חף מפשע כל עוד לא הוכח אחרת. חזקת החפות עומדת לראש הממשלה כמו לכל אדם אחר במדינת ישראל". בנוסף לבוקר הגיעו גם ביטן, ח"כ איוב קרא, והפעילה החברתית, שפי פז.