BETA

28.09.2016

17:01

עודכן:

נפרדים משמעון פרס: מועדי ההלוויה והטקסים לזכרו

ועדת השרים לטקסים וסמלים פרסמה את לו"ז סידורי ההלוויה לנשיא התשיעי, שהלך הלילה לעולמו בגיל 93. מחר יוצב ארונו ברחבת הכנסת, הציבור הרחב מוזמן להגיע לחלוק כבוד. בשישי בבוקר ייצא מסע ההלוויה מהכנסת, ויסתיים בצהריים בטקס הקבורה בהר הרצל. הערכה: אובמה יגיע להלוויה • הלו"ז המלא - בתוך הידיעה

ועדת השרים לטקסים וסמלים בראשות פרסמה היום (רביעי) את לוח הזמנים לסידורי ההלוויה לנשיא התשיעי שמעון פרס, שהלך הלילה לעולמו בגיל 93.

 

• היום:
16:00: משמר כבוד של משמר הכנסת, במעמד יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין.

 

>> שמעון פרס הלך לעולמו - כתבות נוספות

בתו של פרס: "היה לו חשוב שנהיה ראויים למקום בו אנו חיים"

בעל, אבא, מפקד ומנהיג: שמעון פרס בתמונות נדירות מהעבר

מנהלת לשכתו של פרס: "שמעון הרגיש שהוא לא הספיק הרבה דברים"

 

• יום חמישי: ארונו של פרס יוצב ברחבת הכנסת

08:45: הנחת זרים בהשתתפות נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הכנסת יואל אדלשטיין.

09:00 - 21:00: הציבור מוזמן להגיע ולעבור על פני הארון. הדגלים ברחבה יורדו לחצי התורן.


• יום שישי: פרס יובא למנוחות בהר הרצל בירושלים

08:30: יציאת הארון מהכנסת להר הרצל

09:30: טקס הפרידה וההספדים

11:00: הליכה לחלקת גדולי האומה

12:00 - 13:30: טקס קבורה ממלכתי

 

בהודעת הוועדה נמסר כי טקס הקבורה ייערך במתכונת מצומצמת, על פי בקשות "מרכז פרס לשלום". מסכי ענק יוצבו בהר הרצל וייאפשרו לכל הנוכחים במקום לצפות בטקס. כאמור, אחר הצהריים הגיע יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, לרחבת הכנסת על מנת להוריד את דגל ישראל לחצי התורן.

 

בסיום הטקס אמר: "אני חש היום שמשפחת אזרחי ישראל נפרדת לא רק מבן משפחה אהוב, אלא מראש המשפחה. סיפורו של שמעון פרס הוא סיפור עם ישראל במאה השנים האחרונות, כבן לניצולי שואה, כעולה חדש, כחקלאי, כאיש ביטחון, כנבחר ציבור, וכמנהיג מדינת ישראל".

 

עוד אמר יו"ר הכנסת: "כל חייו הוא חיפש אתגרים חדשים ואיפה עוד הוא יכול לתרום למדינה הזו ולעם הזה. כך נזכור אותו. אני שולח מכאן חיבוק חם לבני משפחתו ותנחומים למיליוני מוקיריו בארץ ובעולם".

 

 

לוח הזמנים להלוויה והטקסים לזכר פרס
 

לוח הזמנים להלוויה והטקסים לזכר פרס(חדשות 10)

 

שורה של מנהיגים בדרכם לישראל, המשטרה בכוננות שיא

במקביל, ברשות שדות התעופה נערכים לקליטתם של מנהיגים רבים מרחבי העולם שצפויים להגיע להלווייתו של המנהיג הישראלי הכה פופולארי, כאשר 71 מהם כבר אישרו הגעה. על פי ההערכות, נשיא ארה"ב, ברק אובמה יגיע להלוויה ביום שישי וימריא לארה"ב מיד לפני כניסת השבת.

 

עד כה, אישרו הגעתם נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון, ראש ממשלת קנדה ושר החוץ, נשיא צרפת פרנסואה הולנד, מושל אוסטרליה, הנסיך צ'ארלס וטוני בלייר מבריטניה, שרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני ונשיא המועצה האירופית דונלד טוסק. גם שר החוץ הצרפתי ז'אן מארק איירו והנשיא לשעבר ניקולא סרקוזי יגיעו לחלוק כבוד אחרון, כמו גם שר החוץ הבריטי בוריס ג'ונסון ומקבילו הגרמני פרנק וולטר שטיינמאייר.

 

 

מתכוננים ללווייתו. הנשיא לשעבר שמעון פרס
 

מתכוננים ללווייתו. הנשיא לשעבר שמעון פרס(רויטרס)

 

בנוסף יגיעו גם נשיא שוייץ, נשיא רומניה, שר החוץ האוסטרי, סגן ראש ממשלת סין, שר החוץ של פטרטוגל, נשיא טוגו, מלכת הולנד ונשיאי לטביה וליטא. ייתכן שגם המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב הילרי קלינטון תגיע לחלוק כבוד אחרון, אך טרם התקבל אישור סופי לכך. מאז אושפז פרס החלו בנמל התעופה בן גוריון בהכנות, והוכשרו עוד רחבות חניה לקליטת ההמונים.

 

גם משטרת ירושלים נערכת לקראת ההלוויה, שהוגדר כ"מבצע המורכב ביותר שאיתו התמודדה המשטרה מאז ומעולם", עקב הצפי לכמות מנהיגי העולם הגדולה שתגיע. בגלל המורכבות, ההכנות החלו כבר ביום אשפוזו של פרס, ונמשכים בקדחתנות בימים אלו. "האירוע הוא יותר גדול מבחינת מורכבות מהלוויה רה"מ לשעבר יצחק רבין", אמר גורם בכיר במשטרת ירושלים.

 

>> יו"ר הכנסת אדלשטיין מוריד את דגל ישראל ברחבת הכנסת לחצי התורן: