אובמה, ביידן ורעיותיהם על מדשאת הבית הלבן. על הכוונת של דאע"ש
אובמה, ביידן ורעיותיהם על מדשאת הבית הלבן. על הכוונת של דאע"ש
,רויטרס

היעד הבא של דאע"ש: וושינגטון הבירה

בסרטון חדש שמפרסם ארגון "המדינה האסלאמית", הוא מאיים על המדינות המשתתפות ב"מסע הצלב" נגדם בסוריה ובעיראק - ומציב יעד למתקפה קרובה: "כמו שפגענו בלבה של צרפת, נפגע גם בלבה של ארצות הברית, וושינגטון, בעזרת האל"

אחרי שביצעו בפריז את מתקפת הטרור הקטלנית ביותר על העיר מאז מלחמת העולם השנייה, מסמנים בדאע"ש היום (שני) את היעד הבא: וושינגטון די.סי.

 

בסרטון וידאו חדש שמפרסם היום ארגון הטרור, מוזהרות חברות הקואליציה המבצעות תקיפות אוויריות בסוריה כי "גורלן יהיה זהה לזה של צרפת", ונוקבת בשמה של וושינגטון כמטרה פוטנציאלית.

 

"כמו שמרכזה של צרפת הוכה בטרור ביום שישי, בירת ארצות הברית וושינגטון תספוג תוצאה זהה, מידיה של המדינה האסלאמית", נאמר בסרטון. "אנחנו אומרים למדינות המשתתפות במסע הצלב, יומכן יגיע בעזרת האל, כמו שהגיע יומה של צרפת בעזרת האל. אנחנו נשבעים שנתקוף את אמריקה במרכזה בוושינגטון".

 

לאחרונה פרסם דאע"ש סרטון המזהיר את נשיא רוסיה פוטין מפני תקיפה במוסקבה. "בקרוב נגיע, והדם שלכם יישפך כמו אוקיאנוס", נאמר בסרטון בסוף השבוע האחרון. הרוסים הצטרפו לצבאו של אסד למתקפה נגד דאע"ש לפני כחודש וחצי, ולאחרונה הצליח דאע"ש כנראה לגרום גם להם אבידות כבדות, כאשר כל הסימנים מחקירת התרסקות המטוס הרוסי בסיני בתחילת החודש, מעידים כי הארגון הקיצוני טמן פצצה על המטוס.