סקר חדשות 10: העבודה של הרצוג ולבני עוקפת את הליכוד

סקר שנערך על ידי "פאנל המדגם" מציג כי מפלגת העבודה, בחיבור עם התנועה ועם קדימה, מקבלת 22 מנדטים ועוקפת את הליכוד של ראש הממשלה בנימין נתניהו שמקבלת 20 מנדטים. בסקר נמצא כי הליכוד תקבל אותו מספר מנדטים גם אם גדעון סער יהיה בראשותה. במקום השלישי מגיעה הבית היהודי עם 15 מנדטים, כחלון עם 13. לפיד לוחץ על כחלון: "בוא נתאחד"

סקר חדשות10: העבודה עוברת את הליכוד ונתניהו. סקר שפורסם הערב (שלישי) במהדורה המרכזית של חדשות 10 מצא כי מפלגת העבודה ברשימה מאוחדת עם התנועה וקדימה מקבלת 22 מנדטים. זאת לעומת הליכוד שמגיעה שנייה עם 20 מנדטים.

 

על פי הסקר שנערך על ידי חברת "פאנל המדגם" בפיקוח הפרופסור קמיל פוקס, אחרי העבודה והליכוד נמצאת הבית היהודי עם 15 מנדטים. במקום הרביעי נמצאת המפלגה בראשותו של משה כחלון עם 13 מנדטים. אחריו ליברמן וישראל ביתנו עם 11 ויש עתיד ולפיד עם עשרה מנדטים.

 

לאחר מכן מגיעות ש"ס ויהדות התורה עם שבעה מנדטים כל את, מרצ עם שישה, חד"ש עם חמישה, רע"מ-תע"ל ארבעה. בל"ד לא צפויה לעבור את אחוז החסימה על פי הסקר הנוכחי. שאלה נוספת שבדק הסקר הוא האם התוצאות יהיו שונות במקרה ושר הפנים לשעבר גדעון סער יעמוד בראשות הליכוד במקום נתניהו. במה שעושוי להיות נתון מפתיע מתברר כי התוצאה של הליכוד עם סער תהיה זהה - 20 מנדטים ושניים פחות מהעבודה.

שינוי דרמטי נוסף נרשם גם בשאלה בנוגע למועמד המועדף לראשות הממשלה, שאלה בה נתניהו הוביל בבטחה בשנים האחרונות. הסקר הנוכחי מראה כי נתניהו עדיין מוביל עם 23% אך הרצוג נושף בעורפו עם 22%. אחריהם נמצא גדעון סער עם 13%, במקרה ויחליט להתמודד. גם בנט מקבל נתון זהה ואחריהם נמצא כחלון עם 10%, כמו ליברמן.

 

כחלןו הולך ומסתמן ככוכב של הבחירות הקרובות, וכל זה עוד לפני שהקים רשמית את מפלגתו. בימים האחרונים מפעיל עליו לפיד לחץ גדול לרוץ ביחד אפילו במעין עסקת רוטציה. קשה לראות את כחלון מסכים להצעה כזו בעיקר בגלל שסקר עומק שנעשה על ידי אנשיו בימים האחרונים גילה כי הוא הפוליטיקאי המוערך ביותר בישראל כיום.