אלמנתו של סא"ל קידר: "אם למנהיג לא אכפת ממלחמות – למה שיהיה לו אכפת מיוקר המחייה?"

מיכל קסטן קידר קראה לציבור להשתתף בהצבעה בבחירות והפצירה לבחור במנהיג "שלא יביא עלינו את המלחמה הבאה". את הטענה לפיה המלחמה היא "גזירת גורל" בישראל היא אינה מוכנה לקבל: "כשהתאבלתי על דולב אמרו לי שהמלחמה בקיץ הייתה מלחמת אין ברירה, בגלל הטילים, אבל להנהגה יש אחריות כלפי הלוחמים שלנו וכלפי ההרג"

מיכל קסטן קידר, אלמנתו של סא"ל דולב קידר שנהרג במבצע "צוק איתן", קראה הבוקר (שלישי) לציבור לצאת ולהצביע בבחירות הקרובות למי "שלא יביא את המלחמה הבאה". זאת, לדבריה משום שהציבור בישראל זקוק "למישהו שיוכל לערוב לזה שהמנהרה הבאה לא נחפרת ברגעים אלה ושבקיץ הבא לא תהיה עוד מלחמה".


במי מדובר? קידר מהססת ולבסוף אומרת שיותר קל להצביע על מי כן יוכל להביא עלינו את המלחמה הבאה. "אני לא בן אדם של פתרונות. תשבו בבית, תבדקו ותחליטו", הציעה לציבור, אך כעבור רגע הרשתה לעצמה להסתייג ולומר "מי שלא אכפת לו שיהיו מלחמות, למה שיהיה אכפת לו מיוקר המחייה".


קידר הדגישה כי היא שמחה על הבחירות המתקרבות, אף שמבחינתה "איבדנו הכול והממשלה נופלת בגלל קרבות אגו". היא הבהירה בנוסף שהיא אינה מקבלת את הטענה ש"אין למי להצביע" אז לא מצביעים, או את הטענה לפיה נגזר על הציבור הישראלי לחיות במלחמה.


"בשבעה כולם אמרו לי שהמלחמה בקיץ הייתה מלחמת אין ברירה, בגלל הטילים", סיפרה, וביקשה לחלוק על כך: "אפשר להגיד אותו דבר גם חמש שנים אחורה ושמונה שנים אחורה. להנהגה יש אחריות כלפי אותם לוחמים ויש להם אחריות למנוע את ההרג, שהם סופגים יותר מכולם".