גדעון סער שוקל להתמודד על ראשות הליכוד

קרוב לחודשיים אחרי שהודיע על "פסק זמן" מהחיים הפוליטיים, נראה שהקדמת הבחירות תחזיר את שר הפנים לשעבר אל הזירה - ראש בראש מול בנימין נתניהו. מקורביו של סער בדקו את לוח הזמנים לפריימריז שייערכו בחודש הבא כדי לראות מהו המועד האחרון להגשת מועמדות

ההכרזה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על פיזור הכנסת והקדמת הבחירות מחזירה אל הזירה הפוליטית את שר הפנים לשעבר, גדעון סער, הרבה יותר מהר, כנראה, ממה שתכנן. חודש בלבד אחרי שהגיש את מכתב ההתפטרות מהכנסת, לחדשות 10 נודע הערב (חמישי) שסער בוחן בימים אלה את האפשרות להתמודד על הנהגת הליכוד מול נתניהו.

 

גורמים בליכוד אמרו שסער שוקל להתמודד מול נתניהו בבחירות המקדימות שיתקיימו בחודש הבא. באמצעות מקורביו, בדק בימים האחרונים סער את לוח הזמנים שנקבע לפריימריז על מנת לדעת מהו התאריך האחרון בו יוכל להגיש את מועמדותו. בתוך המפלגה עצמה כבר נערכות בדיקות על מנת לבדוק מה תהיה ההשפעה על מצבה של הליכוד בסקרי הבחירות אם סער יעמוד בראשה, לאור תוצאות הסקרים בימים האחרונים המעניקים לה 22 מנדטים.

 

 

נתניהו, סער וארדן בפריימריז הקודמים בליכוד
 

נתניהו, סער וארדן בפריימריז הקודמים בליכוד(נועה גרייבסקי (ארכיון))

 

בשתי מערכות הבחירות הקודמות זכה סער במקום הראשון בבחירות המקדימות לרשימת הליכוד לכנסת. בבחירות לכנסת ה-19 הוא מוקם כמספר 3 ברשימת הליכוד-ישראל ביתנו אחרי נתניהו ואביגדור ליברמן. מאז הקמת הממשלה ה-33 ועד לפרישתו הוא כיהן כשר הפנים. 

 

בחודש ספטמבר האחרון הפתיע סער את תומכיו בליכוד כשבאירוע להרמת כוסית לרגל ראש השנה הודיע על כוונתו לקחת "פסק זמן" מהחיים הפוליטיים. "אני מבקש עתה לחיות חיים אחרים", אמר סער לתומכיו. "העשייה הציבורית היא קשה ושוחקת אבל היא גם מאוד משמעותית ומספקת מאין כמוה. אבל בחיים צריך לעשות שינוי גם אם זה לא קל, וזה לא קל".

 

בתחילת החודש שעבר הגיש סער את מכתב ההתפטרות שלו ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין. "אני תמיד שמח לראות אותך, אבל לא בנסיבות האלה. עוד נדבר היום במליאה על פועלך כי רב, אבל ברור שהכנסת מפסידה היום את אחד הפרלמנטרים הטובים ביותר שהיו כאן. היית פרלמנטר מעולה שגם שימש כדוגמא לאחרים", אמר לו אדלשטיין וסער השיב בחיוך: "אולי עוד ניפגש".