לפיד עולה להתקפה: "נתניהו, אתה מנותק. לא תהיה שוב ראש ממשלה"

יו"ר יש עתיד השיב לטענות שהטיח בו אתמול נתניהו כשהודיע על פיזור הכנסת לקראת בחירות. "אתה גורר את מדינת ישראל לבחירות מיותרות לגמרי, שאיש מלבדך לא רצה בהן". על הטענות לניסיון פוטש: "זה לחיות בעולם דמיוני. אני ניסיתי לעשות לך פוטש? מי מכר לך את השטות הזו?" הערב אישרו 22 ח"כים בקריאה ראשונה הצעת החוק לפיזור הכנסת

"לי אי אפשר לספר סיפורים. לא אחרי שנתיים של ישיבה בממשלה, בקבינט, בכל הפורומים הכי רגישים. שוב ושוב נדהמנו לגלות עד כמה אתה מנותק. עד כמה אתה עסוק רק בעצמך". יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, פתח הערב (רביעי) במתקפה חריפה על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהאשים אתמול אותו ואת יו"ר התנועה, ציפי לבני, בפוטש והטיל עליהם את האחריות לפנייתה של ישראל לבחירות חדשות.

 

"אתמול בערב ראש הממשלה כינס מסיבת עיתונאים רדופה ומבוהלת שבה הוא עסק בעיקר בהשמצות אישיות. אדוני, אתה גורר את מדינת ישראל לבחירות מיותרות לגמרי שאיש מלבדך לא רצה בהן. למה? כי אתה מנותק", פתח לפיד. "אין לך מושג מה זה עושה לאזרחי ישראל כי אתה חי באקווריום שלך ואתה מזמן כבר לא מכיר אותם ולא יודע מה באמת מטריד אותם".

 

הוא המשיך: "הודעת לציבור שאתה מעדיף לשתק את הכלכלה הישראלית, שאתה כופה על המשק הוצאות של מיליארדים, שאתה מונע מהאזרחים את התקצביב הכי חברתי שהוגש פה זה שנים - תקציב שאתה בהצעת בעדו, שאתה גוזל מעשרות אלפי זוגות צעירים את הסיכוי היחיד שאי-פעם תהיה להם דירה. למה? כי אתה מנותק".

 

 

לפיד.
 

לפיד. "אי אפשר לעשות דיל עם החרדים ואז להתבכיין"(חדשות 10)

 

 

לפי דולבני במליאת הכנסת, הבוקר
 

לפי דולבני במליאת הכנסת, הבוקר(רויטרס)

 

 

נתניהו, אתמול.
 

נתניהו, אתמול. "דרושה בישראל ממשלה חזקה ויציבה"(רויטרס)

 

על הטענות של נתניהו לפיהן הוא ולבני רקמו תוכנית להפלת הממשלה, השיב לפיד: "סגרת דיל עם החרדים, הבטחת להם לבטל את השוויון בנטל, להגדיל את תקציב תלמידי הישיבה. לתת להם להחזיר את השעון אחורה, כולל שעון החורף. אתה כל כך מנותק שאתה לא מבין מה זה עושה לחברה הישראלית. לעשות את כל זה ואז גם להתבכיין שניסו לעשות נגדך פוטש שלא היה ולא נברא. זה אפילו לא להיות מונתק, זה לחיות בעולם דמיוני. אני ניסיתי לעשות לך פוטש? מי מכר לך את השטות הזו? מה גרם לך להקשיב לזה?"

 

כשנשאל לפיד האם יחזור לממשלה בראשות נתניהו, השיב יו"ר יש עתיד בביטחון: "בנימין נתניהו לא ירכיב את הממשלה הבאה. הוא עשה טעות והמחיר של הטעות הזו זה שהוא לא יהיה יותר ראש ממשלה".

 

ברוב של 22 חברי כנסת וללא מתנגדים אושרה הערב  בקריאה ראשונה הצעת החוק לפיזור הכנסת לקראת פתיחתה של מערכת בחירות חדשה שתגיע לשיא ב-17 במארס, אז יתבקשו אזרחי ישראל ללכת שוב לקלפיות. בדברים שנשא נתניהו בוועידה הבינלאומית לדלקים בתל אביב, הוא אמר: "דרושה בישראל ממשלה חזקה ויציבה, ולכן אני מברך את חברי הכנסת שנענו לבקשתי והחליטו היום על פיזור הכנסת. צריך ללכת לבחירות ולהביא בהקדם האפשרי ממשלה חזקה ויציבה למדינת ישראל".

 

בתגובה לדברי לפיד נמסר מהליכוד: "הפאניקה שאחזה בשר האוצר הכושל לפיד אינה משנה את העובדה שהבחירות הנוכחיות עוסקות רק בנושא אחד: מי הוא ראש הממשלה הבא שינהיג את העם והמדינה. מי מתאים להילחם באיומים הביטחוניים מצד החמאס, חיזבאללה ודאעש. מי ינהל טוב יותר את המערכה המדינית הבינלאומית מול איראן, מי יידע להוביל את הכלכלה הישראלית לשגשוג וצמיחה ולהוריד את יוקר המחייה. הציבור יודע שיש רק אדם אחד שיכול - ראש הממשלה בנימין נתניהו".