השרים לשעבר לבני ופרי על נאום נתניהו: "נאום פחדני והססני שמגיע מפוליטיקאי קטן"

במפלגות 'יש עתיד' ו-'התנועה' מגיבים לנאום הבחירות של ראש הממשלה נתניהו. השרים ציפי ליבני ויעקב פרי קוראים לנאומו של ראש הממשלה "פחדני והססני". ליבני הוסיפה כי לדעתה זהו "נאום של פוליטיקאי קטן". השניים לא מכחישים חבירה לקראת הבחירות הבאות וזאת לאחר שסקר חדשות10 ,מנבא להם החלשות משמעותית בבחירות 2015

לאחר נאום בחירות תוקפני של ראש הממשלה נתניהו, שרת המשפטים ציפי ליבני, הגיעה לאולפן חדשות10 והגיבה למה שהיא קראה "נאום של פוליטיקאי קטן". "הפער הוא תהומי, בין הטקסט הבוטח, לבין הפחדנות של נתניהו. הוא ישב איתי היום ולא הסתכל לי בעיניים ופיטר אותי", אמרה ליבני על התנהלותו של ראש הממשלה. ליבני המשיכה בביקורת ואמרה כי למרות הכחשת הדברים למיטב ידיעת חברי מפלגתה, נתניהו ערך מגעים עם החרדים להקמת ממשלה חליפית.

 

לקראת הבחירות המתקרבות נשאלה ראש מפלגת ה'תנועה', שנחלשה משמעותית בסקרים האם תחבור לאחת מהמפלגות האחרות. "אני אעדיף כל חבירה שתאפשר לייצר אלטרנטיבה שלטונית לנתניהו, אני וחבריי ב'תנועה' עושים בדיקות ונקבל החלטה למי לחבור", אמרה שרת המשפטים. לבסוף ענתה ליבני לביקורת כלפיה על כך שלא התפטרה מרצון, "היה לי את הכוח לעצור את היוזמות המסוכנות שחוזרות לכנסת, עכשיו אני בטוחה שתהיה חגיגה בבית מירי רגב וחבורת הקיצונים בליכוד".

 

גם במפלגת 'יש עתיד' הגיבו בתקיפות לנאום הבחירות של ראש הממשלה. שר המדע, הטכנולוגיה והחלל יעקב פרי אמר על נאום נתניהו כי "מדובר בנאום הססני, פחדני והיסטרי". השר פרי המשיך ואמר כי מפלגתו עשתה המון ויכלה לעשות הרבה יותר, אם לא הייתה נחסמת על ידי ראש הממשלה ומפלגתו וזאת בגלל מניעים פוליטיים.

 

השר פרי המשיך והתייחס לבחירות הקרובות, שיערכו ככל הנראה בחודש מארס הקרוב. כשנשאל עם תתחבר 'יש עתיד' עם 'התנועה השיב כי " אנחנו נמצאים בעיצומה של ישיבה ונחליט על דרכנו וכשנחליט עם מי נתחבר. "הציבור לא איבד אמון ב'יש עתיד', לא מציע להתרשם מסקר כזה או אחר. היו לנו סקרים של 13-14 מנדטים יותר. נגיע לאותם הישגים שראויים ל'יש עתיד", הוסיף פרי לאחר שממצאי סקר חדשות10, צופים למפלגתו ירידה של עשרה מנדטים.