סקר חדשות 10: הליכוד עם 22, בנט 17, לפיד צונח ל-9

סקר שנערך על ידי חברת "פרויקט המדגם" מצא כי מפלגתו של ראש הממשלה נתניהו צפויה לקבל 22 מנדטים לו היו הבחירות נערכות היום. הבית היהודי שומרת על מקומה מהסקרים האחרונים כמפלגה השנייה בגודלה עם 17 מנדטים. מפלגת העבודה שלישית עם 13, כחלון עם 12 מנדטים ויש עתיד עם תשעה בלבד. 51% ענו שהבחירות עכשיו לא טובות לישראל

סקר חדשות 10: הציבור לא רוצה בחירות, נתניהו עדיין בהובלה. סקר של חברת "פרויקט המדגם" שנערך עבור חדשות 10 מראה הערב (שלישי) כי 51% מהציבור סבורים שהבחירות כעת הן אינן מהלך טוב עבור המדינה.

 

על פי תוצאות הסקר לשאלה למי היית מצביע לו הבחירות היו נערכות היום, הליכוד במקום הראשון עם 22 מנדטים. אחריה נמצאים הבית היהודי ונפתלי בנט עם 17 מנדטים, לעומת 13 שקיבלו בבחירות 2013. במקום השלישי נמצאת מפלגת העבודה עם 13 מנדטים ואחריה ישראל ביתנו עם 12 מנדטים.

 

מי שעוד צפויה לקבל על פי הסקר 12 מנדטים היא מפלגה שעדיין אינה קיימת, מפלגתו של משה כחלון. אחריה נמצאת יש עתיד עם תשעה מנדטים, נפילה של עשרה מנדטים מה-19 המפתיעים של הבחירות האחרונות. לאחר מכן נמצאות יהדות התורה עם שמונה, ש"ס ומרצ עם שבעה, רע"מ-תע"ל - שישה, התנועה וחד"ש - ארבעה מנדטים כל אחת. על פי הסקר הנוכחי מפלגות בל"ד וקדימה לא צפויות לעבור את אחוז החסימה.

 

סקר חדשות10: מי אשם בהתפרקות הממשלה?
 

סקר חדשות10: מי אשם בהתפרקות הממשלה?(חדשות10)

 

בנוסף נשאלו המשתתפים בסקר מי לדעתם אשם בהתפרקות הקואליציה והליכה לבחירות. 49% ענו שלפיד ונתניהו ביחד הם האשמים. 25% האשימו רק את ראש הממשלה ו-21% האשימו רק את לפיד. בנוגע לשאלה מי הכי מתאים להיות ראש ממשלה, נתניהו נשאר בראש אך הפער בינו לאחרים הצטמצם מעט.

 

31% מהנשאלים ענו שנתניהו הכי מתאים להיות ראש ממשלה. אחריו הגיעו יושב ראש מפלגת העבודה יצחק הרצוג ויושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט עם 19% לכל אחד. משה כחלון ואביגדור ליברמן קיבלו 12% כל אחד.