בדק יעד נוסף. מאטין
בדק יעד נוסף. מאטין
,מיי ספייס

טראמפ נגד הקהילה המוסלמית: "לא דיווחו על היורה מאורלנדו"

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב ממשיך להתבטא באופן שנוי במחלוקת. בראיון טלפוני שהעניק לרשת ה-CNN, הוא האשים את הקהילה המוסלמית במדינתו על כך שלא דיווחה על עומר מאטין, שביצע את הטבח באורלנדו בו נרצחו 49 בני אדם. "אנשים שהכירו אותו ידעו שהוא אדם אלים", אמר טראמפ, "אנחנו צריכים לעקוב אחריהם גם בתוך המסגדים"

בראיון טלפוני שהעניק היום (שני) המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית לרשת הטלוויזיה האמריקנית CNN, האשים טראמפ את הקהילה המוסלמית בכך שהיא לא מדווחת על גורמים קיצוניים כמו עומר מאטין, היורה שביצע את הטבח באורלנדו.

 

לטענתו של טראמפ, מאטין היה ידוע לאנשי הקהילה המוסלמית כאדם אלים. "אתה יכול למצוא אנשים רבים שהכירו אותו ואמרו שהוא היה מטורלל", אמר המועמד, "אנשים שהכירו אותו, בני משפחה וגרושתו, כולם ידעו זאת ולא דיווחו עליו. מסיבה כלשהי הקהילה המוסלמית לא מדווחת על אנשים כמוהו".

 

אמריקה בוחרת - כתבות נוספות בנושא:

כיצד הטבח באורלנדו ישפיע על הבחירות לנשיאות?

פול ראיין נגד טראמפ: "דבריו על השופט הם גזעניים וחסרי הצדקה"

"הילרי הנוכלת": חילופי המהלומות בבחירות לארה"ב - מגיעות לשיאים חדשים

 

עוד הוסיף טראמפ כי ארצות הברית צריכה לאסוף מודיעין איכותי יותר על מנת למנוע מאירוע כזה לחזור בעתיד: "אנחנו צריכים לבדוק במסגדים ולעקוב אחר המוסלמים, והאמינו לי שהקהילה המוסלמית יודעת למי יש פוטנציאל להתפוצץ".

 

 

דברים שנויים במחלוקת. טראמפ
 

דברים שנויים במחלוקת. טראמפ(רויטרס)

 

זו אינה הפעם הראשונה בה מתבטא טראמפ נגד המוסלמים בארה"ב. כבר לפני מספר חודשים אמר המיליארדר אמר שצריך לאסור על הכניסה של מוסלמים לאמריקה. הוא הציג גישה ניצית, עליה נמתחה ביקורת בינלאומית ונאמר עליה שהיא גזענית, אולם כעת סביר להניח שדבריו ימצאו אחיזה בקרב חלק גדול בציבור האמריקני.

 

אמנם מדובר באזרח אמריקני וניתן לתקוף את טראמפ בנוגע לגישתו המקלה בנושא של אחזקת נשק בארצות הברית, אך הסבירות היא שאירועים מסוג זה מסייעים לצד הרפובליקני בבחירות.

 

הבוקר דווח כי עומאר מאטין היה מאבטח בחברת האבטחה העולמית G4S, ובאמצעות הנשק שברשותו ביצע את הטבח. עוד נודע, כי הוא נחקר בעברו שלוש פעמים בידי ה-FBI, לאחר שהשמיע דברי שנאה. הוא גם התהדר לא פעם בחברותו בתנועות אסלאמיות, ובכל זאת הוא קיבל נשק מהרשויות, מה שמעורר זעם בארה"ב.

 

 

זירת הירי באורלנדו
 

זירת הירי באורלנדו(AFP)