יממה לאחר הטבח במועדון הקהילה הגאה באורלנדו: סיפורי הנרצחים נחשפים

יממה לאחר הטבח הנורא שבוצע במועדון של הקהילה הלהט"בית באורלנדו שבפלורידה, מתחילים להתפרסם שמותיהם של עשרות מ-49 ההרוגים, שדאע"ש קיבל אחריות רשמית על הביצוע שלו. בין ההרוגים ניתן למצוא את אחת הסדרניות שעבדה במועדון בו בוצע הטבח, עובד במתקן "הארי פוטר" שזכה להתייחסות בטוויטר מהסופרת עצמה, וצעיר שהסתמס עם אמו ברגעים בהם התקרב אליו הרוצח: "אמא, אני אוהב אותך"

לפחות 50 בני אדם נרצחו אתמול (ראשון) בטבח במועדון של הקהילה הגאה באורלנדו שבארצות הברית, ועד כה הותרו לפרסום כ-20 משמותיהם של הנרצחים באירוע הנורא. כולם בסך הכל רצו להגיע למועדון כדי להנות, אך אז נכנס אל המועדון היורה שביצע את הטבח הגדול ביותר שידעה ארצות הברית מאז ומעולם.

 

קימברלי מוריס עברה לגור באורלנדו רק לפני מספר חודשים, ואחרי זמן קצר החלה לעבוד כסדרנית במועדון "הפולס" בו בוצע הטבח. חבריה תיארו אותה כאישה נעימה ומתוקה, ובת זוגה לשעבר, סטאר שלטון, אמרה כי היא התרגשה מאוד להתחיל לעבוד במקום: "היא רצתה להיות יותר מעורבת בקהילה". היא הייתה בת 37 במותה.

 

חבריו של לואיס ויאלמה תיארו אותו כ"אדם מדהים ונפלא". ויאלמה למד בקולג' מקומי כדי להיות עוזר פיזיותרפיסט, ועבד במתקן של "הארי פוטר" באולפני יוניברסל. הסופרת ג'יי. קיי. רולינג, שכתבה את סדרת הספרים המצליחה, צייצה בחשבון הטוויטר שלה את תמונתו של ויאלמה, וכתבה שהיא "אינה מצליחה להפסיק לבכות" מהטרגדיה. הוא היה בן 22 במותו.

 

 

ג'יי. קיי. רולינג מצייצת לזכר לואיס ויאלמה
 

ג'יי. קיי. רולינג מצייצת לזכר לואיס ויאלמה(פייסבוק)

 

"הוא היה בן אדם מדהים, ממש כמו האח הגדול שלי", אמר רוברט גררו, בן דודו של חואן רמון גררו שנרצח בטבח, "הוא תמיד העדיף להישאר בבית מלצאת למועדונים, הוא העדיף לדאוג לאחיינים שלו". לפי דבריו של רוברט, חואן רמון החל בחודשים האחרונים את לימודיו באוניברסיטת מרכז פלורידה, והוא היה בזוגיות עם גבר אחר שמשפחתו קיבלה באהבה גדולה. הוא היה בן 22 במותו.

 

 

סטודנט טרי. חואן רמון גררו
 

סטודנט טרי. חואן רמון גררו(AP)

 

סטנלי אלמודובר השלישי, טכנאי בבית מרקחת, צילם וידאו של עצמו באפליקציית "סנאפצ'אט" הפופולארית כשעשה את דרכו למועדון בו סיים את חייו. אמו מספרת כי הוא נהג לשנות את התספורות שלו בתדירות גבוהה, והוא צבע את שיערו לאחרונה בשבת האחרונה, יום לפני מותו. "חשבתי שהוא יחזור רעב מהמועדון אז הכנתי לו אוכל ושמתי לו אותו במקרר", אמרה אמו של אלמודובר. "קיוותי שהוא לפחות נפצע ברגלו או בידו, אפשר לשרוד מירי ביד או ברגל", היא מיררה בבכי. הוא היה בן 23 במותו.

 

 

צילם את עצמו בדרך למועדון. סטנלי אלמודובר השלישי
 

צילם את עצמו בדרך למועדון. סטנלי אלמודובר השלישי(פייסבוק)

 

אחד הסיפורים המוכרים ביותר שהתפרסמו מאז הטבח היה זה של אדי ג'סטיס, שסימס לאמו מינה ברגע שהיורה, עומר מאטין, החל במסע הירי שלו. בהודעה הראשונה שהוא שלח לאמו, בשעה 2:06 בלילה, כתב ג'סטיט "אמא, אני אוהב אותך, יורים במועדון". מינה, שרק התעוררה משנתה, ניסתה להתקשר מיד לבנה, אך זה לא ענה. מינה סימסה לבנה ושאלה אותו האם הוא בסדר, וזה ענה שהוא לכוד בשירותים, וביקש ממנה להתקשר למשטרה.


במשך כחצי שעה סימסה מינה לבנה, אך זה לא ענה לה. היא נשארה צמודה לטלפון הסלולארי שלה עד שבנה ענה לה בהודעה: "תתקשרי אליהם (למשטרה), אמא. הוא מגיע, אני עומד למות". מינה שאלה את בנה האם יש נפגעים נוספים במקום, והוא ענה לה בחיוב. אחרי מספר דקות נוספות, אדי כתב לאמו שהוא עדיין נמצא בשירותים ושהיורה נמצא בקרבתו: "הוא עושה טרור, כן", כתב לה בהודעתו האחרונה, כנראה מספר רגעים לפני שנורה למוות. הוא היה בן 30 במותו.

 

 

הסתמס עם אמו לפני מותו. אדי ג'סטיס
 

הסתמס עם אמו לפני מותו. אדי ג'סטיס(AP)

 

דאע"ש קיבל אחריות על הטבח

במסגרת מהדורת חדשות בתחנת הרדיו של ארגון דאע"ש, הודיע הבוקר הארגון כי הוא מקבל אחריות רשמית על הטבח במועדון "הפולס". "אללה אפשר לאח עומר מת'יו, אחד מחיילי הח'ליפות, להיכנס להתקהלות של צלבנים במועדון של אנשים העם של לוט בעיר אורלנדו בפלורידה", נאמר בהודעת הארגון, "אללה אפשר לו לפגוע בצלבנים המלוכלכים והוא הרג ופצע 100 מהם. צריך לציין כי הפשיטה הזו היא הגדולה ביותר בארצות הברית מבחינת מספר ההרוגים לאחר פשיטת מנהטן (פיגועי ה-11 בספטמבר), השבח לאל".

 

לזכר הקורבנות באורלנדו, פתחה הבוקר שגרירות ארצות הברית בישראל ספר תנחומים על המדרכה מחוץ לשגרירות ברחוב הירקון 73 בתל אביב, והזמינה את הציבור לכתוב בספר ולהביע את תנחומיו בשבוע הקרוב.

 

 

 

"הוא מגיע, אני עומד למות". ההודעות ששלח אדי ג'סטיס לאמו(AP)