מניין ההרוגים באורלנדו עלה ל-50, "הרוצח אמריקני מפלורידה"

על פי דיווחים שונים הרוצח הוא עומר מטין, יליד 86, בן להורים מאפגניסטן. נבדקת האפשרות שהרוצח קשור לאידאולוגיה אסלאמית קיצונית. 30 בני אדם ניצלו במהלך מבצע משטרתי

ממשיכה חקירת הטבח במועדון הלילה באורלנדו, שבו נהרגו לפחות 50 בני אדם. ב-FBI מסרו היום (ראשון) כי נבדקת האפשרות שהרוצח קשור לאידאולוגיה אסלאמית קיצונית.

 

53 בני אדם נפצעו בעקבות הירי, שמוגדר כעת כאירוע הרצח ההמוני החמור ביותר בתולדות ארצות הברית. על פי דיווחים, שמו של הרוצח הוא עומר מטין והוא יליד 86, אזרח ארצות הברית ובן להורים מאפגניסטן. עד לאחרונה מטין גר בסנט לוסיה שבפלורידה. עוד עולה מהדיווחים כי הוא עבר הכשרה בנשק.

 

אביו של החשוד בירי באורלנדו: "אני מתנצל. לא ידענו על הכוונות שלו. אני לא חושב שזה קשור לדת. הבן שלי התעצבן אחרי שהוא ראה שני גברים מתנשקים ברחוב". היורה עצמו היה ברשימת המעקב של רשויות המודיעין בארצות הברית ולמרות זאת היה לו רישיון לנשק.

מנגד, יו"ר ועדת המודיעין בקונגרס אמר כי "היורה הוא בעל רקע אסלאמי רדיקאלי". מפקד משטרת אורלנדו התייחס גם הוא לטבח ואמר במהלך המבצע המשטרתי שנערך במקום ניצלו 30 בני אדם לפחות כאשר בתוך המועדון עצמו היו 320 בני אדם בזמן הירי.

 

עשרות עדיי ראייה שהצליחו להימלט מהמועדון מתארים את מסע הירי שלא פסק. "שמענו בום, ועוד בום ועוד בום", מספרים הצעירים שבילו במקום, "אחר כך התחילו הצעקות". עד ראיה נוסף אמר כי "הצלחתי בקושי לברוח מהמקום, אנשים צעקו שישנם הרוגים".

 

עד הראייה המשיך בתיאור המתרחש ואמר כי "אנחנו ישבנו באזור ה-VIP, שממש קרוב לכניסה. החלטנו ללכת הביתה וכמה שניות לאחר מכן התחילו היריות. אנשים נכנסו לפניקה, התחילו לצעוק וחיפשו את החברים שלהם בזמן שהם רואים אנשים פצועים יושבים על הרצפה".

 

כלי התקשורת המקומית דיווחו כי אדם חמוש פרץ למועדון והתבצר במקום עם מספר בני ערובה. כוחות משטרה גדולים הגיעו לזירת האירוע ולאחר קרב יריות ממושך הוא נורה על ידי השוטרים - ונהרג. מהמשטרה נמסר כי באירוע נהרגו גם מספר שוטרים.