"רעדתי מפחד": תיעוד בריחת העובדים והמבלים בשרונה מרקט בעת הפיגוע

עובד בדוכן בשרונה מרקט שמע את הירי בזמן עבודתו. במהלך מנוסתו הוא צילם במכשיר הסלולרי שלו את רגעי הבריחה מהמתחם בזמן הירי. בסרטון הוא מספר בספרדית: "צילמתי כדי שאנשים ידעו מה קורה כאן, אני מפחד"

המחבלים שרצחו אמש ארבעה בני אדם מחוץ לשרונה מרקט בתל אביב לא הצליחו להיכנס לתוך המתחם. תושיית המאבטחים של השוק המפורסם הצליחה למנוע מהמחבלים למנוע פיגוע גדול בהרבה. עם זאת, הבהלה הורגשה גם בפנים, ואנשים רבים ברחו ממנו החוצה אל הרחוב. עובד שרונה מרקט, ליאור ידעי, היה אחד מהבורחים.


ליאור, סטודנט במכון הבינתחומי בהרצליה, לא האמין שזה קורה לו. למרות שעלה לפני כחמישה חודשים בלבד ממקסיקו לישראל, הוא כבר רגיל למצב הבטחוני הקשה בישראל. "אני לא נמצא בישראל הרבה זמן, אבל כבר הספקתי להכיר את המדינה", הוא אומר.

 

"מעולם לא נתקלתי בטרור מקרוב כל כך, במקסיקו אין דברים כאלה", אומר רעי. "במהלך הריצה פשוט רעדתי מפחד".


לליאור חשוב לספר לחבריו במקסיקו ובעולם על חייו בישראל. "כאן בישראל כולם מכירים את המצב הביטחוני הקשה, אבל במקסיקו לא כולם יודעים מה קורה כאן. חשוב לי לספר לאנשים ברחבי העולם ובמולדתי מה קורה כאן באמת", הוא טוען.

 

במהלך הסרטון ליאור מדבר בספרדית על תחושותיו ברגעים הקשים במהלך הפיגוע. "אני לא יודע מה קורה", הוא אומר, "אני בשרונה, אנשים התחילו לצעוק ולרוץ. אני מצלם כדי שתבינו מה קורה בישראל".


"כולנו כאן הקורבנות" מסכם במהלך הסרטון ליאור. "אנשים כאן מפחדים, אני מפחד ואני לא מוצא את החברים שלי".