הכנסיה הפרוטסטנטית בקנדה תחרים מוצרים מההתנחלויות

בצעד שהרגיז יהודים רבים, הכנסיה הפרוטסטנטית המאוחדת של קנדה, הגדולה ביותר במדינה הצפון אמריקנית, החליטה להחרים את כל המוצרים מההתחנלויות. ההחלטה הסופית תתקבל ביום שישי. "הכנסיה בחרה לתמוך בחוסר יציבות במזרח תיכון", אמר נציג הקהילה היהודית בקנדה

למרות שקנדה ידועה בתור אחת התומכות הגדולות בישראל, הכנסיה הפרוטסטנטית המאוחדת, הגדולה ביותר במדינה הצפון אמריקנית, החליטה להחרים כל מוצר שמגיע מההתנחלויות. הצעד, שהחלטה סופית לגביו תתקבל מחר (שישי) הרגיז יהודיים רבים בקנדה, שאמרו כי אפילו ארגוני השמאל הקיצוניים ביותר לא נקטו בצעד דרסטי שכזה.

דובר הכנסיה, ברוס גרגרסון, אמר לעיתון טורונטו סטאר שזהו צעד משמעותי לקראת ההחלטה הסופית, שתביא לחרם מוחלט. "נראה הכנסיה ברורה לגבי הנושא והצירים הראו כי הם בעד ההחלטה", אמר למרות שטרם נחשפו התוצאות הסופיות.

 

הארגונים היהודיים בקנדה הגיבו בזעם, וטענו שכמעט אף ארגון שמאל בעולם לא נהג באופן דומה. "בכך שקיבלו את העמדה, הכנסיה דחתה את דרך האיזון, ובחרה להשתייך לאלה שמתנגדים לפיתרון שתי המדינות ולאלה השוללים את זכותה של ישראל להתקיים", אמר דיוויד קוסצ'יסקי, אחד מראשי הקהילה היהודית בקנדה.

 

בשנים האחרונות קבוצות לחץ פלסטיניות מנסות לגרום לארגונים בינלאומיים להחרים את ישראל, עקב שליטתה בשטחי יהודה ושומרון, המוגדר כשטח כבוש בחוק הבינלאומי. השבוע פרסם האיחוד האירופי כי אורים במודיעין-מכבים-רעות, לא יהיו פטורים ממכס, כיתר המוצרים הנשלחים מישראל לאירופה, מאחר והעיר יושבת על אזור שטח ההפקר, ולא בתחומי הקו הירוק.