בראש רשימת ההטבות לסטודנטים – חיפה ונתניה

לפי סקר של מרכז המחקר והמידע של הכנסת תל אביב באמצע הרשימה. בסקר נבדקו ההטבות בתחום הדיור, מלגות הלימודים ועוד. סגן יו"ר התאחדות הסטודנטים: "לא כל הרשויות משקיעות את המאמצים הנדרשים"

(02:02 דקות)

ההרשמה לשנת הלימודים האקדמית בעיצומה והמלחמה על כל סטודנט רק הולכת וגוברת בשנים האחרונות. סקר שאותו עשה מרכז המחקר והמידע של הכנסת בדק איזו רשות מקומית מעניקה את מירב ההטבות לסטודנטים.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

חיפה ונתניה זכו במקום הראשון ברשימת ההטבות, בהן הטבות בתחום הדיור, מלגות, הטבות בחניה, הכוונה וייעוץ תעסוקתי והטבות תרבות ופנאי. עיריית ת"א-יפו נמצאת באמצע הרשימה. שם יעניקו לסטודנטים הטבה בתחום הדיור במעונות הסטודנטים ויעניקו מלגות לימודים והטבות תרבות ופנאי.

 

למרות המחאה החברתית בקיץ האחרון ולצד העובדה ש74% מהסטודנטים עובדים במהלך הלימודים, 50% מהם מקבלים סיוע מההורים. ח"כ אלכס מילר, יו"ר ועדת החינוך בכנסת מתריע כי "הסטודנטים בישראל נמצאים במאבק על קיומם בהיבט הכלכלי." עפרי רביב, סגן יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית: "היינו רוצים לראות את העיריות משקיעות יותר בתעסוקה לסטודנטים. לצערנו, לא כל הרשויות המקומיות משקיעות את המאמצים הנדרשים."

 

דווקא בפריפריה נמצאות ערים שלא נאבקות מספיק למשוך אליהן את הכוח הצעיר הזה. כך למשל באר-שבע מעניקה רק הטבה אחת בתחום הדיור ואריאל, על פי הסקר, מעניקה מלגת לימודים בלבד. אבל גם בנתניה, שבראש רשימת ההטבות, הסטודנטים עדיין מרגישים ששנות הלימודים לא קלות בכלל. רבקה סבין, סטודנטית לתקשורת שנה ג' במכללת נתניה, אומרת: "אנחנו סטודנטים שגם עובדים וגם לומדים ולא מקבלים שום תקציב. אין שום עזרה, כמו שמקבלים למשל, סטודנטים דתיים שלומדים בכוללים."