"קצב יירצה את עונשו בביתו? שטות מוחלטת"

השר סטס מיסז'ניקוב יצא נגד האפשרות שהנשיא לשעבר, המורשע באונס, יירצה את עונשו בבית. ביום רביעי צפוי קצב להתחיל לרצות את עונשו באגף התורני בכלא מעשיהו ולחלוק את תאו עם שלמה בניזרי

נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, אמור להיכנס ביום רביעי הקרוב לבית הכלא, לאחר ששופטי בית המשפט העליון דחו לאחרונה את ערעורו על הרשעתו באונס והשאירו על כנו את גזר דינו - שבע שנות מאסר. שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב יצא נגד האפשרות שהנשיא לשעבר יירצה את עונשו בבית, ואמר: "לחשוב על כך שהוא יירצה את עונשו בביתו זו שטות מוחלטת!".

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

בשירות בתי הסוהר מתכוננים לכניסתו של קצב לכלא ובאגף התורני בכלא מעשיהו הופרדו כבר לפני כחודש השר לשעבר שלמה בניזרי ורוצח שבעת הערבים עמי פופר, שישבו יחד. בניזרי נמצא כעת בתא, שאליו אמור להיכנס גם קצב - "תא VIP".

 

נוסף על כך, שורת מצלמות כבר הותקנו באגף התורני ובחדר המיועד לנשיא לשעבר. בשירותים ובמקלחות הותקנו חמש מצלמות, וכן הותקן גלאי נפח כדי למנוע מקרים של התאבדויות כמו זו של דודו טופז. גלאי הנפח אמור לפעול במקרה שאדם מסוים אינו נושם.

 

כאמור, שופטי בית המשפט העליון החליטו שלא להתערב בהחלטה של בית המשפט המחוזי וקבעו: "אין ספק שלא היתה הסכמה לקיום יחסי מין, לא עלה ספק לגבי מה שאירע בין קצב ל-א'". שלושת שופטי העליון מרים נאור, עדנה ארבל וסלים ג'ובראן, קיבלו את החלטתם פה אחד.

 

מאז דחיית הערעור הווגשו מספר בקשות לחנינה עבור הנשיא לשעבר והוא עצמו הבהיר כי הוא מרוסק בעקבות ההחלטה. עם זאת, קצב סיפר כי טרם שקל את נושא הפנייה לנשיא המכהן שמעון פרס על מנת שזה יעניק לו חנינה.