BETA

אישום נגד ראשי כת המתעללים: כליאה, עבדות, אונס ומעשי סדום

יממה לאחר שפרשת ההתעללות המזעזעת הותרה לפרסום, הפרקליטות הגישה כתב אישום חמור נגד ראש הכת ושני שותפיו למעשים. על פי האישום, ראש הכת שלט שליטה מוחלטת בחיי 6 נשותיו ועשרות ילדיהן, בהם ילדיו הביולוגיים, והשית משטר אכזרי של ענישה באמצעות אלימות קשה, השפלה ואף הרעבה. במסגרת ההתעללות בוצעו עבירות מין חמורות בילדים

(2:13 דקות)

כת הסדיסטים - כתב האישום: לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש היום (רביעי) כתב אישום חמור נגד שלושת הגברים שהיו מעורבים בניהול כת המתעללים שנחשפה אתמול. השלושה הואשמו בשורה של עבירות מין ואלימות, בהן התעללות מינית בקטינים, אונס, כליאת שווא והחזקה בתנאי עבדות. בית המשפט נענה לבקשת הפרקליטות והטיל צו איסור פרסום על פרטי כתב האישום.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

הנאשם המרכזי עמד בראש "משפחה", בה חי עם שש נשים ועשרות ילדיהן, חלקם ילדיו הביולוגיים. לטענת הפרקליטות, הנאשם שלט שליטה מוחלטת בחיי הנשים והילדים, אותם שלח לעבוד בקיבוץ נדבות והפצת משנתו הדתית, כשהוא משית עליהן משטר אכזרי של ענישה, המונע על פי גחמותיו הלא צפויות. מעשי הענישה, שכונו "דינים", בוצעו באכזריות יוצאת דופן תוך שימוש באלימות קשה, כליאה, הרעבה, מעשי התעללות פיזית ונפשית, מעשי השפלה וביזוי קשים, שכללו ביצוע עבירות מין ואלימות קשות.

 

שיטות הענישה ננקטו גם כלפי ילדי "המשפחה". על פי הפרטים שהותרו לפרסום מתוך כתב האישום, הנאשם המרכזי ביצע עבירות מין חמורות בנותיו החורגות וילדיו האחרים. "המשטר שהתנהל בבית 'המשפחה', והכפיפות המוחלטת של הנשים והילדים לנאשם, נבעו מכוח אישיותו הכריזמטית והסגולות הרוחניות שייחסו לו", נכתב בכתב האישום.

 

כתבי אישום נוספים הוגשו נגד שני גברים מבאי בית "המשפחה", שגם להם מיוחסות עבירות אלימות ומין חמורות, בהוראת הנאשם המרכזי בפרשה. אחד הנאשמים התגורר בבית "המשפחה" ונטל חלק פעיל בביצוע עבירות אלימות ומין רבות, לאורך שנים. ככל הידוע לפרקליטות בשלב זה, הנאשם האחר נטל חלק בביצוע עבירות אלימות ומין באירוע בודד.

פרקליטו של מנהיג הכת: "הוא מכחיש את מה שהוטח בפניו"

פרקליטו של מנהיג הכת, עורך הדין בני נהרי, אמר כי מרשו מכחיש את המיוחס לו. "הוא נחקר, ענה לכל השאלות שנשאל והכחיש לחלוטין את מה שהוטח בפניו לגבי האלימות", הבהיר נהרי מחוץ לבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

עו"ד גיורא זילברשטיין, המייצג את אחד הנאשמים האחרים, אמר: "המשטרה סימנה את הקבוצה הזאת כמטרה על מנת לפרק אותה. היא הצליחה ליצור חיץ בין הגברים לבין הנשים בתוך החבורה, כאשר היא הוציאה את הנשים מתוך הבית ובודדה אותן על מנת שלא יהיה להן כוח, שיהיו נפרדות אחת מהשנייה, כולל הילדים הקטנים, ואז למעשה החלה המשטרה לעשות להם שטיפת מוח".

בתו של מנהיג הכת: "זה שקר"

הפרשה המזעזעת נחשפה אתמול, לאחר שהותר לפרסום כי מנהגי הכת נעצר יחד עם שניים נוספים, כולם חסידי ברסלב, לפני כחודש בחשד להתעללות מינית ופיזית בנשים וילדים. עם מעצרם בוצע בדירות השונות בהן פעלה הכת חיפוש, שם מצאו השוטרים שוקרים חשמליים, מוטות עץ וכבלים ששימשו ככל הנראה להתעללות המחרידה. השימוש בחפצים הללו נעשה, כך טוענת המשטרה, כאשר בני הבית לא עשו כפי שביקשו מהם או כאשר חשבו מחשבות שלא לרוחו של המנהיג.

 

שר הרווחה, משה כחלון, התייחס לפרשה ואמר שמדובר ב"באחת הפרשות המזעזעות בשנים האחרונות" שהוא מכיר ושלדבריו, גם מדינת ישראל מכירה. "פרשה של התעללות חסרת רחמים בנשים ובילדים. מדובר באנשים חסרי לב וחסרי רחמים שחייבים לקבל את הטיפול. אין לי ספק שבתי המשפט יידעו להעביר מסר חריף לפושעים ולעבריינים האלה", אמר השר וציין כי משרדו היה זה שיזם את הפעולה בסיוע של המשטרה.

 

עם זאת, בתו של מנהיג הכת יצאה אתמול להגנתו ואמרה שלא היו כלל מעשי התעללות. "זהו שקר או שהפחידו אותן כדי שידברו", אמרה על הנשים שהעידו נגד אביה. באשר לבכי של הילדים שנשמע עולה מהבית אמרה הבת שהסיבה היא רצון הילדים להיות עם אביהם: "הוא אוהב אותם ומביא להם אהבה". היא התפלאה על הביקורת שהוטחה באביה על מספר הנשים איתן התחתן: "לכל בן אדם חילוני אין לא בחורה אחת. יש לו אולי פי ארבע, שש או אפילו שבע נשים".