פרשה מזעזעת: חברי כת חשודים בהתעללות מינית ופיזית בנשים וילדים

הותר לפרסום: המשטרה עצרה לפני חודש 3 חשודים, בהם ראש הכת שהיה נשוי למספר נשים, בחשד כי החזיקו 6 נשים ועשרות ילדים בתנאי כליאה ועבדות, התעללו בהם ואף הרעיבו אותם. בחיפוש בבתים בירושלים ובטבריה שבהם השתמשה הכת, נמצאו שוקרים חשמליים ומוטות עץ, ששימשו על פי החשד להתעללות. מחר יוגשו כתבי אישום חמורים בפרשה

כליאה, הרעבה, אלימות ויחסי מין בין ילדים במסגרת פרשה מחרידה: היום (שלישי) הותר לפרסום כי המשטרה עצרה שלושה גברים מירושלים, בחשד כי הפעילו כת במסגרתה בוצעו עבירות מין ואלימות קשות בנשים וילדים. נגד החשודים, חסידי ברסלב, יוגשו מחר כתבי אישום במגוון עבירות חמורות.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

ראשי הכת, ובהם גבר שהיה נשוי למספר נשים, נעצרו על ידי היחידה המרכזית של משטרת ירושלים, בשיתוף משרד הרווחה והעירייה. נגד המעורבים, שפעלו על פי החשד במשך 10 השנים האחרונות בירושלים ובטבריה, התנהלה חקירה סמויה ולפני כחודש הם נעצרו. מאז מעצרם הוארך מספר פעמים.

 

העצורים חשודים כי התעללו פיזית ומינית בשש נשים, להן היה נשוי ראש הכת, וכן בהתעללות בעשרות ילדיהן - חלקם של ראש הכת עצמו. במסגרת ההתעללות, נהגי הגברים להחזיק בנשים ובילדים בתנאי עבדותם ואף להרעיב אותם.

 

חלק מהנשים והילדים גם הם חשודים בפרשה, מאחר שעל פי החשד הם פגעו בחברי כת אחרים - על פי הוראת המנהיג. בין היתר קיים חשד כי בין הילדים התבצעו אקטים מיניים.

 

במסגרת הכת נהוג היה כי שנים צריכות להתוודות בפני המנהיג על חטאיהן, והוא היה מעניש אותן כדי "לטהר" אותן ממחשבות רעות. העונשים שקיבלו הנשים כונו "דינים", ובמסגרתן ביצעו הוא וסגנו את ההתעללויות.

 

בלילה שבו בוצעו המעצרים, ערכה המשטרה חיפוש בדירות השונות שבהן פעלה הכת - בירושלים ובטבריה. בחיפוש מצאו השוטרים שוקרים חשמליים, מוטות עץ וכבלים ששימשו על פי החשד להתעללות המחרידה.

"מדובר בפרשה הקשה והאכזרית ביותר בה נתקלו עובדי הרווחה"

בתדרוך לעיתונאים של הרשויות, אמר המשנה למנכ"ל משרד הרווחה, מנחם וגשל, כי מדובר הפרשה הקשה והאכזרית ביותר בה נתקלו עובדי הרווחה במהלך עבודתם. עובדת של שירותי הרווחה אמרה כי קשה לה לתאר את עוצמה הפגיעה והטראומה שחוו הנשים והילדים שעברו את ההתעללות.

 

לפני שנה וחצי הגישה אחת הילדות החברות בכת תלונה בגין פגיעה מינית, אך החקירה של משטרה ירושלים לא הבשילה לכדי הגשת כתב אישום. גורמי הרווחה ציינו בתדרוך, כי הם מודעים למתרחש כבר מספר שנים, אך לא הצליחו לשבור את קשר השתיקה - בין היתר מכיוון שחברי הכת עברו בין בתים שונים והילדים לא למדו בשום מסגרת חינוכית.

 

פרקליטות מחוז ירושלים תגיש מחר כתבי אישום חמורים נגד השלושה. הם צפויים להיום מואשמים בסדרה של עבירות מין, התעללות בחסרי ישע ובקטינים, תקיפה בנסיבות מחמירות, כליאה ועבדות.