לא משט, מטס: מאות פעילים פרו-פלסטינים מתכננים להפגין בנתב"ג בסוף השבוע

החל מיום חמישי יתגברו בנתב"ג את פעילות כוחות הביטחון בעקבות כוונתם של מאות פרו-פלסטינים להגיע מאירופה לישראל ולהפגין באולם היוצאים. הקושי הגדול הוא לזהות את המפגינים, בעלי חזות אירופית, ולמנוע את כניסתם לישראל

(1:19 שניות)

אחרי המשט לעזה, בישראל מתכוננים בימים אלו למטס הצפוי להגיע ביום שישי הקרוב. במסגרת המטס, מאות מפגינים פרו-פלסטיניים, בעיקר אירופיים, יגיעו לישראל במטרה להפגין באולם היוצאים של נמל התעופה בן גוריון.

 

המהלך מאורגן על ידי 13 ארגונים פרו-פלסטיניים, בעיקר מאירופה. אותם פעילים מתכננים גם להמשיך ולהפגין בבלעין ובמקומות נוספים לאורך גדר הביטחון. בישראל מודעים לקושי של זיהוי המפגינים שכן יש להם מראה אירופי וקשה להבחין מי מהנוסעים מפגין ומי מהם תייר תמים. היחידים אותם ניתן לזהות הם מנהיגי הארגונים וזאת לפי הקבוצות השונות בפייסבוק שהוקמו לקראת הפעולה הזו.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

קושי נוסף בזיהוי הוא העובדה שבחברות התעופה הזרות לא מתשאלים את הנוסעים לפני הטיסה כך שאין דרך לדעת מה מטרת הביקור לפני נחיתת הנוסעים. בכדי למנוע את ההפגנה יתגברו מאות שוטרים ואנשי משמר הגבול את נמל התעופה החל מיום חמישי. כל הטיסות מאירופה ביום שישי יעברו תשאול כבד ויסודי ומי שיזוהה כמפגין לא יורשה כלל להיכנס לישראל. בעקבות זאת, ביום שישי הקרוב צפויים שיבושים בנתב"ג, בעיקר לנוסעים הנכנסים.

 

בינתיים הפעילים על ספינות המשט לא מתייאשים והם הודיעו כי עוד השבוע, הם מתכוונים לנקוט "פעולה מסוימת". ברמיזה לכך שהם נחושים להגיע לעזה, אמר אחד הפעילים, דמיטרי פלויניס, כי במשט מנסים למצוא פתרון שבאמצעותו יוכלו לעקוף את האיסור שהטילה ממשלת יוון על כלי שיט לצאת לעבר רצועת עזה במטרה לשבור את הסגר הימי שהטילה עליה ישראל.