ראש ה-IHH: "רק משום שספגנו אבדות, אין זה אומר שאנחו מפחדים"

לפני ארבעה ימים, כינס בולנט ילדרים, העומד בראש ארגון ה-IHH המארגן את המשט לעזה, כנס תומכים. הוא הדגיש כי ספינות רבות צאו מרחבי אירופה, בהן גם ה"מאבי מרמרה". "ישראל חייבת לדעת שהים התיכון לא בבעלותה", הוא הדגיש. "לא ניסוג עד שיוסר המצור ונשלים את עלייתנו על אל-אקצה"

(3:14 דקות)

בחודש הבא עתיד לצאת לעבר ישראל משט מחאה של 15 ספינות מרחבי אירופה לעבר רצועת עזה. הערב (שני) נחשפו הקלטות של כינוס שקיים לפני מספר ימים ראש ארגון ה-IHH הטורקי, בולנט ילדרים, העומד מאחרוי משט המחאה. בהקלטות נשמע ילדרים, הנחשב להוגה הרעיון לתקוף את חיילי שייטת 13 שהשתלטו על המשט במאי האחרון, תקיף הרבה יותר מאשר בראיונות שהעניק אחרי המשט הקודם.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10

 

"אנחנו עושים הכנות לקראת המשט וגם ה'מאבי מרמרה' תפליג מאירופה", הודיע ילדרים לתומכי הארגון. "ישראל חייבת לדעת שהים התיכון לא בבעלותה". ילדרים הבהיר כי הארגון לא מתכוון להסתפק רק במשט. "התוכנית שלנו לרכוש מטוס תצא לפועל בקרוב, וכשזה יקרה - נמריא לעזה", הדגיש.

 

ילדרים כבר הפיק לקחים מההשתלטות האלימה על ה"מרמרה" במאי 2010, ומבחינתו הפעם התגובה לא תהיה אלימה פחות. "רק משום שספגנו אבדות, אין זה אומר שאנחו מפחדים", הוא הבהיר. "אנחנו לא ניסוג עד שיוסר המצור ונשלים את עלייתנו על אל-אקצה.אל תצפו מאיתנו לשבת בשקט בזמן שמתים אנשים בעזה. אל תצפו שנשמור על שתיקה כשמסגד אל אקצה מוחזק בידי כובשים. הבעיה היא עם הציונות שזיהמה את האנושות כולה כמו וירוס".

 

מוקדם יותר היום פנה ראש הממשלה, בנימין  נתניהו, לראש משלחת האיחוד האירופי, אנדרו סטנדלי, וראשי המשלחות של האיחוד, ואמר להם כי עליהם לפעול לעצירת משט נוסף לעזה, שצפוי להבעיר מחדש את האזור. "לאחרונה מתארגן משט, שהוא לא משט של שלום, אלא משט שמאיים להבעיר אש", סיפר. לדבריו, על מדינות אירופה לפעול לכך שהמשט הנוסף ייעצר - זאת עוד לפני שהוא יוצא לדרך. "מי שחפץ בשקט, צריך לדאוג לכך שהפרובוקציה תיעצר", הסביר ראש הממשלה.

 

אין זו הפעם הראשונה בה פועל נתניהו נגד המשט בזירה הבין-לאומית. בתחילת החודש התקשר ראש הממשלה למזכ"ל האו"ם, באן קי מון, וקרא לו לעצור את המשט. נתניהו ציין כי רצועת עזה פתוחה ונגישה לכל סוגי הסחורות דרך מעברי הגבול היבשתיים. "בגלל הניסיון להבריח כלי נשק לתוך עזה דרך הים, ישראל חייבת לפעול בתקיפות כנגד המשט", הבהיר ראש הממשלה, שציין כי רק לאחרונה נחשף חלק מהמאמץ של החמאס לחמש ולהחדיר נשק באמצעות ספינת ויקטוריה.