העבריין אבנר הררי זוכה מניסיון רצח בשל חוסר בראיות

בית המשפט המחוזי בתל אביב זיכה את העבריין אבנר הררי ושלושה נאשמים נוספים מעבירות של ניסיון רצח. זאת, כיוון שהמשטרה והפרקליטות לא הצליחו להציג ראיות הקושרות אותו לניסיון רצח של אייל בליסה. מנגד, הארבעה הורשעו בעבירות של קשירת קשר לפשע ועבירות נשק

(2:39 דקות)

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט לזכות הבוקר (שני) את העבריין אבנר הררי ושלושה נאשמים נוספים, מעבירות של ניסיון רצח. המשטרה והפרקליטות לא הצליחו להציג ראיות הקושרות אותו לניסיון רצח של אייל בליסה. הארבעה, זוכו מחמת הספק, אך הורשעו בקשירת קשר לביצוע פשע ובעבירות נשק.

 

הררי הואשם בניסיון רצח העבריין אייל בליסה ובקשירת קשר לביצוע פשע. על פי כתב האישום, פעל הררי ביחד עם עידן חיים, ציון יעיש וישראל חמדי על מנת לרצוח את את בליסה, המקורב לעבריין עמיר מולנר. על פי קביעת בית המשפט, לא הוכח שהארבעה, שנעצרו סמוך לביתו של בליסה, ניסו לרצוח אותו.

 

על פי כתב האישום שהוגש לבית המשפט, הארבעה נסעו ברחובות הסמוכים לביתו של בליסה בגבעת שמואל, במטרה לאסוף מידע כדי לתכנן את ההתנקשות בחייו. הם האושמו בנוסף בעבירות של נשיאת נשק.

על פי החשד, הררי נשלח לבצע את החיסול על ידי ניסים אלפרון. "פרשתי מהכל ואני לא יודע מה הביא אתכם לעצור אותי", אמר הררי בחקירתו במשטרה לאחר שנתפס בחצר ביתו של בליסה. הררי טען כי בכלל הוא זה חשש מהתנקשות בחייו ולכן הסתתר בחצר. "לא היו לי נשקים, כובעים או נשק גנוב", הוא הסביר לחוקריו.

 

גם העדויות שנמצאו בזירה לא הרתיעו את הררי במהלך החקירה. "לא היו לי נשקים, כובעים או נשק גנוב", הסביר לחוקריו. עורך דינו, אבי עמירם, טען אף הוא כי "המדינה לא הצליחה לאסוף ולו ראייה אחת נגד אבנר הררי".

(1:04 דקות)