אל-קאעדה: "גם אנחנו השתתפנו בירי על יישובי הדרום"

פלג של הארגון בשם בית אל-מקדס, טוען שהוא ירה בתקופה האחרונה לעבר היישובים שדרות וכיסופים, ואמר כי הוא ימשיך לירות. בתוך כך, הפלסטינים חוגגים את הסכם הרגיעה שסוכם בין הפלגים, והחמאס זוקף זאת לזכותו

(1:03 דקות)

המתיחות בין ישראל לבין הארגונים הפלסטינים באזור הדרום הגיעה לשיאים בימים האחרונים, אך נראה שחמאס הוא לא הגורם היחיד ששולט בירי לעבר ישראל מרצועת עזה. בית אל-מקדס, פלג של ארגון אל-קאעדה, אשר אמר פעם שברצונו לשלוט ברצועת עזה, ונמחק על ידי החמאס, מספר שגם הוא עומדים מאחורי חלק מהמטחים.

 

על פי הארגון, הם ביצעו בתקופה האחרונה ירי לעבר היישובים שדרות וכיסופים. כמו כן, טוענים חבריו שבכוונתם להמשיך ולירות לעבר ישראל.

 

להתעדכן על ההסלמה בדרום - הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

בתוך כך, הפלסטינים ברצועת עזה נמצאים היום באווירת רגיעה ואף חגיגה בשל הסכם ה"תהדיה" - הרגיעה - בין הפלגים. הם מודים לכל מי שלקח חלק בתפירת ההסכם החדש, ואף למדינות אירופה שעזרו. חמאס זוקף לזכותו את העובדה שלקח את כל הפלגים ואילץ אותם לחתום על ההסכם.

 

הסכם הרגיעה התאפשר מאחר שהחמאס הבין שהם חצו את הגבול, ושכל הידרדרות נוספת תוביל למבצע עופרת יצוקה 2. על כן, מספרים בחמאס סיפור קצת שונה, לפיו לא הם פנו להפסקת אש, אלא שידם על העליונה. בינתיים המסר מצדם הוא "אנחנו לא נפתח באש - הכל תלוי בישראל".

מונעים הידרדרות לעופרת יצוקה 2

גורם ביטחוני בכיר כבר הודיע היום כי הוא מעריך שההסלמה הנוכחית מול הפלגים הפלסטיניים ברצועת עזה עומדת לפני סיום, "אלא אם יהיה אירוע שיגביר את המתח בשעות הקרובות". מנגד, יושב ראש ועדת החוץ והביטחון, שאול מופז, קרא שלא להפסיק את פעילות צה"ל בדרום. "עכשיו זה הזמן של התותחים, המל"טים והנשק המדוייק" אמר מופז בתום ישיבת הפרידה מדיסקין.

 

מקור פלסטיני בכיר סיפר מוקדם יותר כי הסכם רגיעה בין ישראל לחמאס שהושג בתיווך האו"ם נכנס לתוקפו החל מהבוקר. לפי דיווח סוכנות הידיעות "UPI", אמר הבכיר כי לפי ההסכם, ישראל התחייבה להפסיק לתקוף ברצועת עזה בתמורה להפסקת ירי הרקטות. בנוסף, פלוגות ירושלים, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי, הכריזה כי היא מחוייבת להפסקת האש.