קדאפי לא מוותר: "אשאר בלוב עד טיפת דמי האחרונה"

למרות הדיווחים על השתלטות גוברת של כוחות האופוזיציה על אזורים במדינה והלחץ הבין-לאומי, מסביר שליט לוב שלא יפרוש. הוא שב והאשים גורמים זרים ואת ארגון אל-קאעדה במהומות המאיימות על שלטונו

(2:48 דקות)

שליט לוב, מועמר קדאפי, נשבע להישאר בלוב, והאשים גורמים זרים ואת אנשי אל-קאעדה במהומות המאיימות על שלטונו. בראיון שהעניק היום (ראשון) לטלוויזיה סרבית, גינה קדאפי את מועצת הביטחון של האו"ם בשל הטלת הסנקציות על משטרו ופתיחת חקירה לבדיקת פשעי מלחמה במדינתו. "המועצה לא ראתה שטריפולי בטוחה", אמר קדאפי בראיון. "

"אשאר בלוב עד טיפת דמי האחרונה".

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10

 

מוקדם יותר הבהיר גם בנו, סייף אל-אסלאם קדאפי, כי המצב יותר טוב משנראה בדיווחי התקשורת. בראיון לרשת ABC האמריקנית אמר כי "קיים פער גדול מאוד בין המציאות לבין הדיווחים בתקשורת. כל הדרום שקט, המערב שקט וגם המרכז. אפילו חלק מהמזרח".  

 

בנוגע לטענות כי הצבא מפעיל כוח נגד אזרחים אמר: "הראו לי תקיפה אחת, פצצה אחת. חיל האוויר הלובי הרס רק אתרי התחמשות". בעקבות הסנקציות שהטילה ארה"ב על המשטר הלובי קרא קדאפי הבן שלא להערב בענייניהם. "ראשית, זה לא העסק של ארה"ב. שנית, הם חושבים שזהו פתרון? כמובן שלא".

 

דבריו נאמרו עם התרבות הדיווחים על השתלטות האופוזיציה על עוד ועוד ערים במדינה. מתנגדיו של קדאפי השיגו היום שליטה על העיר זאוויה, שנמצאת כ-50 ק"מ ממערב לבירה טריפולי. כתב של סוכנות הידיעות רויטרס סיפר כי דגל המהפכה הונף במקום.