גזר דינו של משה קצב נדחה: לא יינתן ביום האישה הבין-לאומי

הדיון שבו יינתן עונשו של הנשיא לשעבר שהורשע באונס, נדחה מ-8 ל-22 במארס. בשלב הטיעונים לעונש דרשה הפרקליטות להטיל על קצב מאסר ממושך: "הטיל חרפה על מוסד הנשיאות"

(16 שניות)

בית המשפט המחוזי בתל אביב הודיע היום בצהריים (ראשון) כי החליט לדחות בשבועיים את הדיון שבו יינתן גזר דינו של נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, שהורשע בשני מקרי אונס ובעבירות מין נוספות. עונשו של קצב יינתן ב-22 במארס ולא ב-8 במארס, יום האישה הבין-לאומי, כפי שתוכנן במקור.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

בניגוד לשלב הטיעונים לעונש, הדיון שבו ייגזר דינו של הנשיא לשעבר יתקיים בדתליים פתוחות. ההחלטה על כך התקבלה לפני כשלושה שבועות בעקבות עתירה שהגישו כמה כלי תקשורת, בהם חדשות 10, שביקשו מבית המשפט לחשוף עד כמה שניתן את ההליך המשפטי לציבור.

 

ביום שלישי האחרון התקיים בבית המשפט שלב הטיעונים לעונשו של קצב, והמדינה ביקשה להטיל על הנשיא לשעבר מאסר ממושך. נציגי הפרקליטות אמרו במהלך הדיון כי קצב "הטיל חרפה על מוסד הנשיאות", על כן ביקשו להחמיר עמו - בגלל מעמדו.

התביעה תיארה את הפגיעה של קצב במתלוננות ואת הנזקים שנגרמו להן, והזכירה כי הנשיא לשעבר לא הודה במעשים שביצע, וכך שהמתלוננות נאלצו להעיד. עם זאת, הודיעה התביעה כי אינה מתעלמת מ"המסע העכור שהתנהל נגד קצב בתקשורת", והסכימה כי הדבר יילקח בחשבון במתן גזר הדין.

 

פרקליטיו של קצב אמרו מנגד כי לנשיא לשעבר נגרם עינוי דין, וביקשו שלא להטיל עליו מאסר בפועל. לדבריהם, קצב כבר נשפט על ידי התקשורת וחייו הפכו לסיוט. "קצב הפך מאיש רם ונישא לשבר כלי וכבר בא על עונשו באופן שמטרת הענישה הושגה", אמרו עורכי הדין.