פרקליטי קצב הציעו ליועץ המשפטי: הקלו בעונש ולא נערער

פרסום ראשון: היועץ המשפטי לממשלה הסכים להיפגש עם פרקליטיו של הנשיא לשעבר, שהורשע באונס ובעבירות מון נוספות. הם הציעו לו הסדר לפיו תהיה בקשה לענישה מקלה במסגרת הטיעונים לעונש, תמורת ויתור על הערעור. וינשטיין דחה את ההצעה, אך יבחן לאחר גזר הדין בקשה נוספת לפיה הפרקליטות לא תתנגד לעיכוב ביצוע גזר הדין

(1:54 דקות)

פרקליטיו של הנשיא לשעבר משה קצב הציעו ליועץ המשפטי לממשלה הסדר לפיו תהיה בקשה לענישה מקלה במסגרת הטיעונים לעונש בעניינו, תמורת ויתור על הערעור. כך נחשף הערב (שלישי) בחדשות 10. בנוסף, הם ביקשו שהפרקליטות לא תתנגד לעיכוב ביצוע גזר הדין.

 

עם זאת, היועץ, יהודה ויינשטיין, דחה את ההצעה הראשונה שהוצגה במהלך פגישה שהתקיימה אתמול, ולגבי השנייה אמר כי יחליט לאחר גזר הדין. עורך הדין ציון אמיר אמר בתגובה שהדברים אינם משקפים את מה שהיה בפגישה. במשרד המשפטים סירבו להגיב.

 

הרכב השופטים של הנשיא לשעבר קצב, שהורשע באונס ובעבירות מין נוספות, הודיע לאחרונה כי גזר דינו יינתן בדלתיים פתוחות. עם זאת, השופטים קבעו כי שלב הטיעונים לעונש יתקיים בדלתיים סגורות. לאחר מתן גזר הדין השופטים יתירו לפרסם את רוב עדותו של קצב במהלך המשפט.

 

בית המשפט המחוזי בתל אביב התיר לפני כמה שבועות לפרסם את הכרעת הדין המלאה של קצב. בהכרעת הדין המלאה, המתפרשת על פני 324 עמודים, שוללים השופטים את גרסתו של קצב, ומציירים אותו כעבריין מין סדרתי, שקרן ומניפולטור. "תגעי, רק קצת, מה אכפת לך", אמר קצב לא' ממשרד התחבורה.