אחמדינג'אד בבינת ג'בל: "על הציונים הכובשים להיכנע ולחזור לארצותיהם"

אלפי בני אדם קיבלו את פניו של נשיא איראן, שהגיע לעיירה הנמצאת במרחק של קילומטרים ספורים מהגבול עם ישראל ונשא נאום תקיף. "פלסטין תשוחרר בכוח ההתנגדות והישות הציונית תימחק", אמר אחמדינג'אד לקהל שהריע ונופף בדגלי איראן

(2:52 דקות)

נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, הגיע היום אחרי צהריים (חמישי) לעיירה בינת ג'בל שבדרום לבנון שם הוא נשא עוד נאום תקיף נגד ישראל. בדיוק כמו בעצרת הענק ברובע דאחייה בביירות, המתינו לאחמדינג'אד אלפי בני אדם שקיבלו אותו בחום, תוך שהם מנופפים בדגלי איראן וחיזבאללה.

 

אחמדינג'אד בירך את הנוכחים וכינה את הלבנונים "גיבורים" ו"עם שעומד בחזית האמת נגד השקר". הוא התייחס למלחמת לבנון השנייה, שהעיירה השיעית הפכה לאחת מסמליה ואמר: "אם לא ההתנגדות והעמידה האיתנה שלכם, קו הגבול ביניכם לבין ישראל לא היה יציב. אתם הוכחתם לכל העולם שהתנגדותכם יכולה לעמוד מול האויב הישראלי, אתם הוכחתם שאין כוח בעולם שיכול להביס את ההתנגדות שלכם".

 

הנשיא האיראני המשיך לשבח את העיירה ותושביה ואמר כי "בינת ג'בל היא מבצר ההתנגדות ומקום הניצחונות. העולם יודע שהציונים תכננו לתקוף את העיירה המכובדת הזו כי הם חשבו שזה יפגע בעם הלבנוני, אבל אני מודיע מכאן שבינת ג'בל חיה ונושמת. הוכחנו לכל אחד שבינת ג'בל עומדת איתן. בני בינת ג'בל הצליחו לגרום לאויב הציוני לטעום את טעם התבוסה".

 

בדומה לאתמול, הבהיר אחמדינג'אד כי יש לשחרר את "פלסטין הכבושה" בכוח הזרוע ולגרש ממנה את היהודים. "לציונים הכובשים אין ברירה אלא להיכנע למציאות ולחזור לבתיהם ולמולדתם", הצהיר נשיא איראן לקול תשואות הקהל. "האמינו, אחיי, שפלסטין תשוחרר בכוח ההתנגדות והישות הציונית תימחק.

 

כלי התקשורת בלבנון, ובראשה רשת הטלווזיה של חיזבאללה "אל-מנאר", סיקרו את הביקור בהרחבה והעבירו אותו בשידור חי. ב"אל-מנאר" דווח כי מזל"ט של חיל האוויר חג מעל האזור כבר במשך שעות.

אחמדינג'אד אתמול: "הישות הזרה בפלסטין - איום על העולם"

אתמול התקבל אחמדינג'אד על ידי אלפי בני אדם ברובע השיעי דאחיה שבדרום ביירות, המזוהה עם החיזבאללה, ונשא במקום נאום לוחמני נגד ישראל והמערב. הוא כינה אותה "לא לגיטימית" והאשים אותה ברצח ראש ממשלת לבנון לשעבר רפיק אל-חרירי, בפיגועי ה-11 בספטמבר ואפילו בשינויי האקלים. "תכנון מוקדם וטיפשות של העמים הביאו לכך שכבשו את פלסטין, הרגו אלפים, גירשו מיליונים וזרעו בה ישות זרה ולא לגיטימית, שהפכה לאיום על כל עמי העולם", הצהיר הנשיא האיראני.

 

"צריך שעות כדי להכין רשימה של פשעי הציונים", המשיך אחמדינג'אד. הוא התייחס לתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים ואמר כי "אסור שישראל תהיה בפלסטין". הנשיא האיראני הוסיף כי כדי שיהיה שלום, הפליטים הפלסטינים צריכים לחזור לבתיהם והיהודים צריכים לעזור לארצות מוצאם, "ולא - יחוסלו בסערת זעמו של העם הפלסטיני". 

 

היום הגיע אחמדינג'אד לאוניברסיטת "אל-חדס" בביירות, שם הוא קיבל תואר דוקוטר לשם כבוד במדעי המדינה. הוא תקף את המערב ואמר: "מה הם עשו עם המדע? באו והשתמשו במשאבים והפכו לפצצה גרעינית. לא מאפשרים לנו לפתח את מדע הגרעין שלנו. המערב רוצה שנפסיק את המחקרים הגרעיניים שלנו, אבל איראן נחושה להמשיך בכך".