שוטרים מחוץ לאצטדיון הכדורגל בהנובר
שוטרים מחוץ לאצטדיון הכדורגל בהנובר
,רויטרס

המזימה שסוכלה בהאנובר: תיעוד הפיגוע באצטדיון וביצוע פיגוע נוסף ברכבת

יומיים לאחר שמשחק הידידות בין נבחרות גרמניה והולנד בכדורגל בוטל עוד בטרם החל, מתגלים בעיתון "הבילד" פרטי המזימה שיתכן כי נמנעה מבעוד מועד בזכות התרעה של המודיעין הגרמני: הטמנת מטעני חבלה ופצצה באצטדיון – וביצוע פיגוע נוסף ברכבת אחרי השעה חצות. ראש הממשלה הצרפתי: "דאע"ש עשויים לנסות לתקוף גם באמצעות נשק כימי"

העיתון הגרמני "בילד" חשף היום (חמישי) את פרטי המזימה לבצע פיגוע באצטדיון הכדורגל שבהאנובר, אשר לכאורה סוכלה מבעוד מועד בזכות ביטול משחק הידידות בין גרמניה והולנד ופינוי האוהדים.


ממסמך שהתגלגל לידי העיתון, הממוען לשר הפנים הגרמני תומס דה מזייר, עולה כי המודיעין הגרמני התריע מפני האפשרות שחולייה בת מספר מחבלים תנסה להתקין מטעני חבלה באצטדיון ואף תטמין פצצה במרכזו. על פי "הבילד", ההתרעה היתה כה קונקרטית - שהמשחק בוטל בטרם החל.


עוד עולה מהמסמך כי מנהיג החוליה היה אמון על תיעוד האירוע, כאשר אחרי חצות היתה אמורה חוליה אחרת לבצע פיגוע בתחנת הרכבת בהאנובר - כנראה נגד האוהדים הנמלטים מהזירה.


יש לציין כי לאחר פינוי האצטדיון לא נמצאו בו חומרי נפץ, לא במגרש או בספסלים ולא באמבולנס החונה מחוץ לאצטדיון, כפי שנטען בעת האירוע. שר הפנים מזייר, שנמנע מלהגיב על הדיווח, אמר במסיבת עיתונאים בהזדמנות אחרת: "גם אם האינדיקציות היו נכונות וגם אם לא, אנחנו עדיין לא יודעים".

 

 

תוצאות הפשיטה מתבהרות. שוטרים בפשיטה בסנט דני
 

תוצאות הפשיטה מתבהרות. שוטרים בפשיטה בסנט דני(רויטרס)

 

בינתיים, ראש הממשלה הצרפתי מנואל ואלס התריע מפני האפשרות שדאע"ש יתקוף את הציבור גם באמצעות נשק כימי וביולוגי. הוא לא הצביע על המקור לאותם חששות.

 

שר הפנים הצרפתי ציין כי עדיין לא ברור בשלב זה אם החשוד בתכנון מתקפת הטרור, נגדו כוונה אתמול הפשיטה המשטרתית בסאן דני, נלכד או נהרג בחילופי האש הכבדים. בכוחות הביטחון  הצרפתים לא פוסלים את האפשרות שעבד אל-חאמיד אבוהוד נהרג כאשר בת דודתו פוצצה את עצמה לפני תום הפשיטה.