חגיגות השנה החדשה בניו יורק. הסרטון כולל צילומים של ניו יורק ומנהטן
חגיגות השנה החדשה בניו יורק. הסרטון כולל צילומים של ניו יורק ומנהטן
,רויטרס

ארגון דאע"ש פרסם סרטון המאיים על ניו יורק, מפקד המשטרה המקומית: "אין סיבה לדאגה"

"הסרטון הופק בחופזה ומכיל צילום של ניו יורק מחודש אפריל, אני מציע לתושבים להמשיך בענייניהם כרגיל", הודיע מפקד משטרת העיר ניו יורק בתגובה לסרטון שפרסם ארגון הטרור, בו כלולים צילומים הומי אדם מכיכר טיימס ומנהטן. מקורות בטחוניים: "ניו יורק היא אומנם יעד של דאע"ש, אבל מהסרטון לא עולה סיבה לבהלה"

"לא נשקף איום ברור ומידי לעיר ניו יורק", כך הודיעה הלילה (חמישי) המשטרה המקומית, בתגובה לסרטון תעמולה שפרסם הלילה ארגון הטרור - בו נטען כי העיר היא היעד הבא למתקפה, אחרי פריז.


"הסרטון הופק בחופזה", אמר מפקד המשטרה ויליאם בראטון, שקרא לתושבי העיר "להמשיך בענייניהם כרגיל", בעוד הם פוקחים עין על המתרחש סביבם.


הסרטון, שאורכו שש דקות, כולל סצנה בה נראה לכאורה מחבל מתאבד המתארגן לביצוע פיגוע תוך שהוא רוכס מעיל מעור. בסרטון נראות לשבריר שנייה כיכר טיימס ומנהטן, כשהן מאוכלסות בתיירים, ובמרכזן המחבל האוחז בהדק. היתר מורכב מצילומים של פריז ושל ראש ממשלת צרפת, פרנסואה הולנד.


"הצילום של ניו יורק לקוח מסרטון אחר של דאע"ש, שפורסם באפריל השנה. ניו יורק היתה ועודנה יעד של 'המדינה האסלאמית', אבל הסרטון לא אמור לעורר בהלה כלשהי", מסרו מקורות ביטחוניים לסוכנות הידיעות רויטרס.