נשיא צרפת, פרנסואה הולנד: "דאע"ש - איום על העולם כולו"
נשיא צרפת, פרנסואה הולנד: "דאע"ש - איום על העולם כולו"
,רויטרס

הנשיא הולנד שלח נושאת מטוסים לסוריה: "נמצאים במלחמה מול דאע"ש"

שעות ספורות לאחר תום חילופי האש הכבדים בסאן דני שבצפון פריז, הציע הנשיא הצרפתי לחבור אליו בקואליציה גדולה נגד ארגון הטרור והדגיש "דאע"ש מבצעים טבח חסר תקדים במזרח התיכון ומהווים איום על העולם כולו". גם בשעה זו מסרבים כוחות הביטחון הצרפתים למסור מידע אודות זהות המחבלים שנהרגו ושנעצרו בפשיטה

נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, הכריז כי מדינתו נמצאת "במלחמה" נגד ארגון דאע"ש והטרור אותו הוא מייצג. זאת, בעקבות הפשיטה המשטרתית הבוקר בפרבר סאן דני שבצפון פריז, בו נהרגו שני מחבלים ונעצרו 7 חשודים.


בתדרוך לראשי ערים, אליו הזמין גם את התקשורת, הודיע הולנד כי נושאת מטוסים של חיל האוויר הצרפתי עושה את דרכה מנמל התעופה שארל דה גול כדי לסייע לצבא הצרפתי במבצעים למיגור דאע"ש בסוריה.


"אני מעוניין בקואליציה גדולה, שתפעל בשיתוף פעולה נגד החמושים שמאיימים על העולם כולו ומבצעים טבח המוני במזרח התיכון", דברי הולנד.

 

 

תוצאות הפשיטה מתבהרות. שוטרים בפשיטה בסנט דני
 

תוצאות הפשיטה מתבהרות. שוטרים בפשיטה בסנט דני(רויטרס)

 

הנשיא הצרפתי או מי מאנשיו סירבו לאשר אם בפשיטה שנערכה הבוקר במשך שבע שעות, במהלכה אף נראו השוטרים פורצים לכנסיה, אכן נתפס מתכנן מתקפת הטרור ביום שישי האחרון, עבד-אל חאמיד אבו-עוד. על פי כוחות הביטחון, זהות המחבלים שנהרגו ושנעצרו עדיין נבדקת.

 

בכל אופן ועל אף המתיחות הגדולה בין ילידי צרפת לפליטים השוהים במדינה, הצהיר הולנד כי בכוונתו לקלוט עוד 30,000 מבקשי מקלט ממדינות המזרח התיכון בשנתיים הקרובות. "החיים חייבים להימשך ומחובתנו לקיים מצווה זו", הסביר.