ירושלים: בן 45 חשוד בביצוע מעשים מגונים ב-10 ילדים

החשוד עבד בבית הכנסת שבו התפללו הקטינים ועל פי החשד נהג להציע להם תשלום כספי כדי שיאפשרו לו לבצע בהם את המעשים. בחקירתו הודה האיש בחשדות המיוחסים לו

(2:30 דקות)

תושב ירושלים בן 45 נעצר אמש (רביעי) לחקירה בחשד שביצע מעשים מגונים ומעשי סדום בכ-10 קטינים, בשנים האחרונות.

 

החשוד עבד בבית הכנסת שבו התפללו הקטינים, ועל פי החשד הציע להם תשלום כספי כדי שיאפשרו לו לבצע בהם את המעשים. בחקירתו הודה האיש כי ביצע מספר רב של פעמים את המעשים שיוחסו לו. הוא יובא בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בעיר.

 

רק בתחילת השבוע הוגש בבית משפט השלום ברמלה כתב אישום נגד קצין צה"ל, תושב מודיעין בן 21, בגין מעקב אחר קטינות וביצוע מעשים מגונים בפניהן. עוד הואשם הצעיר בפגיעה בפרטיות, ופרסום תועבה שהחזיק במחשבו האישי.

 

על פי כתב האישום, הנאשם נהג לעקוב אחר קטינות ולבצע בהן או בפניהן מעשים מגונים. כמו כן, החזיק במחשבו האישי חומר פדופילי רב אשר את חלקו העביר לאחרים באמצעות תוכנות שיתוף. הוא הואשם במעשה מגונה (שני אישומים), מעשה מגונה בפומבי, פגיעה בפרטיות (שני אישומים), פרסום תועבה ובו דמותו של קטין והחזקת פרסום תועבה ובו דמותו של קטין.

עוד ביום ראשון, הודיע היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, כי נוצרה תשתית ראייתית מספקת נגד הרב מוטי אלון לפיהם ביצע מעשים מגונים בכוח, ומעשים מגונים בשני קטינים ובמשטרה המליצו להעמיד את הרב לדין. 

 

בשבוע שעבר פורסם לראשונה בחדשות 10 כי חקירה פלילית נפתחה נגד הרב אלון לאחר שהמשטרה הצליחה לאתר מתלונן שלכאורה בוצעו בו עבירות פליליות ועל תלונתו לא חלה התיישנות. קודם לכן לא יכלה המשטרה לפתוח בחקירה פלילית שכן המעשים לכאורה בהם נחשד הרב נעשו בבגירים או בהסכמה, או שחלה עליהם התיישנות.