"דוחים את ההחלטה". השייח' סלאח בתום חקירתו במשטרה
"דוחים את ההחלטה". השייח' סלאח בתום חקירתו במשטרה
,ללא קרדיט

השיח' סלאח: "אמשיך לעמוד בראש התנועה האסלאמית"

מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית הגיב להחלטת הממשלה להוציא את ארגונו מחוץ לחוק בצאתו מחקירה בתחנת המשטרה. "ההחלטה היא עוולה ואנו דוחים אותה", הוא טען. ראש הממשלה נתניהו: "הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית בישראל חותר נגד המדינה"

מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, השיח' ראאד סלאח, נחקר הבוקר (שלישי) במשטרה לאחר שבמהלך הלילה הכריז שר הביטחון משה יעלון על ארגונו כ"התארגנות בלתי חוקית".

 

בצאתו מהחקירה טען השיח' למרות ההחלטה, התנועה תמשיך בפעילותה. "ההחלטה היא עוולה ואנו דוחים אותה", אמר סלאח, "אני אמשיך לעמוד בראש התנועה האסלאמית, אני אשמור על שמה ועל העקרונות שלשמם היא הוקמה - ובראשם נושא ירושלים ואל-אקצא".

 

"לגבי כל ההסתה שכרגע מופנית כלפי התנועה האסלאמית אני אומר - ברוח ודם נפדה את אל-אקצא", הוא הוסיף. בעקבות ההחלטה פשטו במהלך הבוקר כוחות משטרה על עשרות משרדים של התנועה והחרימו מסמכים, מחשבים וציוד נוסף.

 

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו הסביר את ההחלטה להוציא את הארגון מחוץ לחוק. "דמוקרטיה חייבת להגן על עצמה, היא חייבת להתגונן מפני מי שחותר תחתיה", הוא אמר, "הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית בישראל חותר נגד המדינה. הוא מסית לאלימות נגד אזרחים חפים מפשע, הוא מקיים קשרים הדוקים עם ארגון הטרור חמאס והוא חותר תחת המדינה במטרה להקים במקומה ח'ליפות איסלאמית".

"אין לנו דבר נגד האסלאם, אין לנו דבר נגד אזרחי ישראל המוסלמים, שנהנים משוויון זכויות מלא, רובם המוחלט הם שומרי חוק", הוסיף נתניהו, "אבל בפירוש כן נמשיך לפעול נגד המסיתים, נגד מעודדי הטרור באשר הם. המטרה שלנו היא למנוע הסתה שתורמת לפגיעה בחפים מפשע, המטרה שלנו היא להגן על מדינת ישראל. זוהי חובתה של כל הנהגה אחראית וזוהי חובתי".

 

 

כוחות משטרה פושטים על משרדי הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, הבוקר
 

כוחות משטרה פושטים על משרדי הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, הבוקר(חטיבת דובר המשטרה)

 

כאמור, מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית וסגנו כמאל ח'טיב זומנו לחקירה במשטרה. הצו עליו חתם שר הביטחון הוא בעצם מימוש של החלטת הקבינט המדיני-ביטחוני מחודש אוקטובר האחרון נוכח גל הטרור הנוכחי.

 

ההחלטה התקבלה לאחר ששירות הביטחון הכללי הציג מידע מודיעיני למערכת המשפטית ולמערכת הביטחון על כך שהתנועה האסלאמית מלבה את גל הטרור הנוכחי בהסתה הטוענת כי ישראל משנה את הסטטווס קוו בהר הבית, וקוראת לפעולות התנגדות אלימות במסגד אל אקצא.