זירת פיגוע דקירה בנתניה. ההמונים ניסו לעשות שפטים במחבל
זירת פיגוע דקירה בנתניה. ההמונים ניסו לעשות שפטים במחבל
,חטיבת דובר המשטרה

אישום: תקף בקרש את השוטר שנטרל המחבל בפיגוע בנתניה

לאחר שהשוטרים כבר השתלטו על המחבל, אזקו אותו והשכיבו אותו על הרצפה – נכנס לכאורה רוברט פדידה לזירה כשהוא אוחז בקרש ארוך, וניסה מספר פעמים לתקוף את המחבל. כדי כך, נטען בכתב האישום כי לא היסס לחבוט בפניו של אחד השוטרים – שהיה זה שנטרל את המחבל מלכתחילה. בעקבות האירוע נזקק השוטר לטיפול רפואי בחדר המיון

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד רוברט פדידה, בן 46 מנתניה, בעקבות תקיפה לכאורה של שוטר אשר נטרל מחבל בפיגוע דקירה בעיר. תקיפה, שבה נטען כי פדידה היכה בפניו של השוטר עם קרש.


לפדידה מיוחסות עבירות של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, תקיפה הגורמת חבלה ממשית, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו וניסיון תקיפת סתם, במסגרת אירוע בטחוני בעיר נתניה.


מכתב האישום עולה כי לפני שלושה ימים הגיע פדידה לזירת הפיגוע כשבידו קרש ארוך, וניסה להכות באמצעותו את הדוקר מספר פעמים. שוטרים שכבר הוזעקו למקום ניסו למנוע מפדידה ומאזרחים נוספים לפגוע במחבל, אך פדידה לא הרפה והמשיך לנסות.

 

 

זירת הדקירה בנתניה
 

זירת הדקירה בנתניה(דוברות המשטרה)

 

תוך כדי ניסיונותיו, חבט פדידה בפניו של שוטר אשר השתלט על החשוד, אזק אותו, השכיבו על הרצפה ובמקביל פעל להרחיק אזרחים מהמקום. פדידה חדל ממעשיו רק כששוטרים בזירה, שנאלצו לחדול מהטיפול במחבל עצמו, השתלטו עליו.


בעקבות האירוע נזקק השוטר שהותקף להמשך טיפול רפואי בחדר המיון ותפירה של חתך באורך 4.5 סנטימטרים.