השייח' חאלד מוגרבי נעצר בחשד להסתה במסגדים

הדרשן במסגד אל-אקצא נעצר במהלך הלילה בחשד כי נשא דברי הסתה נגד ישראל ויהודים. בעבר הוא כבר נעצר בגין חשדות דומים לאחר כתבה ששודרה בחדשות 10, בה תועד השייח' מעביר מסרים מסיתים לילדים ב"קייטנת אל-אקצא". הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בהמשך היום

תיעוד מיוחד של קייטנת "אל-אקצא", בניהולו של השייח' מוגרבי:

 

השייח' חאלד מוגרבי, דרשן במסגד אל-אקצא, נעצר במהלך הלילה (רביעי) בחשד לנשיאת דברי הסתה במסגדים. הדרשן המוכר נחקר במרחב דוד ויובא בשעות הצהריים לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו.

 

בעבר השייח' מוגרבי כבר נעצר על ידי המשטרה תחת חשדות דומים ובעקבות כתבה ששודרה בחדשות 10. בחודש יולי האחרון פורסם בערוץ תיעוד מיוחד של "קייטנת אל-אקצא", המנוהלת על ידי מוגרבי.

 

בין השאר, בתיעוד נראה מוגרבי מספר לילדים בקייטנה כי מי ששומר על המסגד חשוב יותר משהיד. "מה אמר הנביא מוחמד לגבי מי ששומר על 'אל- אקצא'?", הוא פונה לילדים בסמוך לאחד השערים בהר הבית, "הוא מתחתן עם 70 בתולות. לשהיד מחכות רק שתיים".

 

בנוסף, לפני יומיים פורסמו בחדשות 10 דברים שנשא השייח' באחת מדרשותיו, בה התבטא בצורה דומה. "אללה יכול למחוק כל זכר של היהודים מכל מקום בכדור הארץ, אבל הוא רוצה שאנחנו נפעל כדי למלא את ההוראה שלו", הוא אמר.

 

"הדבר הכי חשוב שאפשר לעשות זה לשמור על מסגד אל-אקצא, וכל אחד משומריו יינשא ל-70 בתולות. השהיד מקבל 2", הוסיף מוגרבי.