ארכיאולוגים על הכוונת: מחאת החרדים על פינוי הקברים ב"ברזילי" עולה שלב

חוגי הקנאים נוקטים בימים אלו בטקטיקה חדשה במחאה על פינוי הקברים העתיקים בבית החולים "ברזילי" באשקלון. בין שיטות הפעולה ניתן למצוא איומים ברצח על ארכיאולוג, ניקוב צמיגים של בכירי רשות העתיקות והטרדת משפחות העובדים

(02:26 דקות)

ההחלטה על פינוי הקברים העתיקים משטח בית החולים "ברזילי" באשקלון התקבלה לפני כמעט חודשיים. אולם החרדים הקנאים לא מתכוונים לוותר על ביצוע הפינוי וכעת עושים שימוש בטקטיקה חדשה וזדונית הרבה יותר מהמחאה שנראתה עד היום. החרדים מנהלים מתקפת טרור אישית כנגד עובדי רשות העתיקות.

 

כתב חדשות 10, אבישי בן חיים, חשף מסמך של קצין הביטחון של רשות העתיקות ובו מפורטים האירועים הקשים אותם חווים בכירים ברשות, ארכיאולוגים ואף בני משפחותיהם. במסמך נכתב כי נעשתה פגיעה ברכוש העובדים כאשר דווח על פריצות לחצרות פרטיות, ניקוב צמיגי כלי רכב והתזת חומרים מסריחים על רכבים של בכירי הרשות, ביניהם מנהל רשות העתיקות, שוקה דורפמן.

בנוסף, החרדים מטרידים עובדים. הם מפגינים בשעות הלילה מול ביתם ואף מטרידים טלפונית את המחותנים של ראש הרשות. באחד מהפעמים אף התקבל איום ברצח כלפי ארכיאולוג מרחב דרום. כמו כן, נעשה נזק לרכוש הרשות ולעתיקות.

 

נראה כי מדובר בטקטיקה חדשה שתימשך ולא תיחלש. בכיר בחוגי הקנאים אמר כבר בתקופת כישלון המאבק להקמת חדר המיון החדש בשטח הקברים בבית החולים "ברזילי" כי "הטעות שלנו היא שלא הלכנו בשיטות טרור על ארכיאולוגים ועל המשפחות".