עכשיו זה רשמי: נתניהו זומן לפגישה עם אובמה בבית הלבן

ראש הממשלה אירח לפגישה את ראש הסגל של הבית הלבן, רם עמנואל, וקיבל ממנו הזמנה רשמית להיפגש עם הנשיא. "הפגישה תדון בנושאי ביטחון, שיתוף פעולה ושלום במזרח התיכון", אמר עמנואל לנתניהו

(35 שניות)

סימנים ראשונים להתחממות ביחסים בין ישראל לארה"ב? ראש הסגל של הבית הלבן רם עמנואל, שנמצא בביקור פרטי בישראל, נועד הערב (רביעי) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים.

לפני כניסתם לפגישה, העביר עמנואל לנתניהו הזמנה רשמית לפגישה עם נשיא ארה"ב, ברק אובמה, בבית הלבן. "בשם הנשיא אתה מוזמן לביקור בבית הלבן לפגישת עבודה שתדון בנושאי ביטחון, שיתוף פעולה ושלום במזרח התיכון", אמר הבכיר האמריקני לראש הממשלה.

נתניהו, שידע כי יקבל את ההזמנה, אמר שהוא נענה לה ויגיע לוושינגטון בשמחה. "אני מצפה לשוחח עם הנשיא אובמה", ציין נתניהו.

עמנואל, שנמצא בארץ עם משפחתו, ביקר בימים האחרונים בבסיסי צה"ל ובמספר אתרים בצפון. "הביקור היה נפלא לכל המשפחה", סיפר ראש הסגל של הבית הלבן לכתבים. "הראינו לילדים את המדינה וחשפנו בפניהם את ההיסטוריה, את החום והנדיבות של אזרחי ישראל".

בעיתון "הארץ" דווח הבוקר כי נתניהו ואובמה צפויים להיפגש כבר ביום שלישי הקרוב. ראש הממשלה אמור להגיע לארה"ב אחרי שישתתף בוועידת הארגון OECD בפריז, משם הוא ימשיך לקנדה כדי להיפגש עם ראשי הקהילה היהודית, להשתתף בצעדת תמיכה בישראל ולשוחח עם ראש הממשלה המקומי.

מקורות בירושלים סיפרו כי הממשל מעוניין בקיום הפגישה בין נתניהו לאובמה לפני ביקורו של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, שצפוי להתקיים בעוד מספר שבועות. בבית הלבן עושים מאמץ כדי להשכיח את הפגישה האחרונה בין אובמה לנתניהו בחודש מארס, שהתקיימה ללא נציגי התקשורת, על רקע המשבר בין הצדדים בעקבות סוגיית הבנייה במזרח ירושלים. הפעם הפגישה צפויה להתקיים על פי כל כללי הטקס.