ארבעה בני אדם נפצעו בפיגוע המשולב בגן שמואל. הנאשם עלאא ראיד זיוד
ארבעה בני אדם נפצעו בפיגוע המשולב בגן שמואל. הנאשם עלאא ראיד זיוד
,ללא קרדיט

אישום: ביצע פיגוע משולב בגן שמואל ופצע ארבעה בני אדם

כתב אישום הוגש נגד עלאא ראיד זיוד, המחבל שביצע את פיגוע הדריסה והדקירה בחודש שעבר ביישוב גן שמואל. כתוצאה מהפיגוע נפצעה חיילת באורח קשה ושלושה נוספים נפגעו קל-בינוני. על פי כתב האישום, הוא דרס חיילת וחייל ואז דקר שני אזרחים. הוא נעצר על ידי אחד מהם

פרקליטות מחוז חיפה הגישה הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד עלאא ראיד זיוד, בן 20 מאום אל-פחם, המחבל שביצע את פיגוע הדריסה והדקירה בגן שמואל בחודש שעבר.

 

על פי כתב האישום, המחבל החליט להביא למותם של חיילים ואזרחים יהודים, כאות הזדהות לדבריו עם הפגיעה בפלסטינים בעת האחרונה. ב-11 באוקטובר הוא יצא מביתו לאחר שהצטייד בסכין קפיצית.

 

הנאשם נסע לחדרה והסתובב ברחובות העיר במשך כחצי שעה. לאחר מכן, יצא מהעיר ונסע לצומת גן שמואל, שם הבחין בחיילים העומדים בתחנת אוטובוס. הוא הגביר את מהירות נסיעתו, סטה עם רכבו לעבר חיילת וחייל שעמדו באותה עת בתחנה ודרס את השניים.

לאחר מכן הוא הוציא סכין, חזר לתחנה והחל לדקור קטינה שישבה על ספסל במקום. הקטינה הצליחה להיחלץ ולברוח מהנאשם, שהפסיק לרדוף אחרה לאחר שהבחין בחיילת המוטלת על הארץ כשהיא מעולפת.

 

המחבל ניגש לחיילת וחיפש את הנשק שלה על מנת לקחת אותו. לאחר שהוא לא מצא אותו, דקר הנאשם את החיילת בפניה וחזר לאזור הסמוך לתחנה. אדם שהבחין בקטינה שנחלצה מהמחבל יצא מרכבו כדי לסייע ואז התפתח מאבק בינו לבין המחבל.

 

במהלך העימות דקר המחבל את האזרח בירך ובידו השמאלית. בשלב זה אזרחים נוספים שהגיעו למקום סייעו לו לעצור את הנאשם ולהוציא את הסכין מידו. הם אחזו בו עד להגעת כוחות המשטרה.