ברק: איראן עושה שימוש בדו-שיח איתה כדי להרוויח זמן

שר הביטחון אמר בנאום במרכז הישראלי לניהול כי אסור לאפשר לאיראן להעשיר אוראניום על אדמתה. "הסנקציות נגדה צריכות להיות ממוקדות, ממושכות ואפקטיביות אחרת לא יקרה כלום"<BR>

(27 שניות)

שר הביטחון, אהוד ברק, תקף הבוקר (שלישי) את התנהלותה הבינלאומית של איראן והסביר כי היא מנצלת את הדיאלוג עמה בכדי לקדם במקביל את תוכנית הגרעין שלה. "איראן עושה שימוש בדו-שיח איתה כדי להרוויח זמן", אמר ברק בדיון מרכז הישראלי לניהול.

"אני לא יודע אם העסקה שמגבשות עמה המעצמות, תצא לפועל או לא אבל אסור להגיע למצב של העשרת אורניום על אדמת איראן". הזהיר ברק והוסיף - "הסנקציות צריכות להיות ממוקדות, ממושכות ואפקטיביות אחרת לא יקרה כלום".

אתמול הבהירה קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל כי אם טהראן לא תתחיל לשתף פעולה עם הקהילייה הבין-לאומית בנוגע לתכנית הגרעין שלה - לא תהיה ברירה אלא להטיל עליה סבב נוסף של סנקציות. "הסנקציות על הרפובליקה האסלאמית כבר מוכנות. זו תהיה טרגדיה לעם באיראן אם הדברים יגיעו לכך".

"גרמניה הבהירה שאם התגובה של איראן לא תשתנה, אנחנו נעבוד על חבילה מקיפה של סנקציות. כמובן שנעדיף שהסנקציות האלה יסוכמו עם מועצת הביטחון של האו"ם, אבל גרמניה תיקח חלק בסנקציות עם המדינות ששואפות לאותה המטרה", אמרה מרקל.

במקביל דיווח השבועון הגרמני "דר שפיגל", כי איראן תוכל לייצר פצצת גרעין ראשונה כבר השנה. על פי דוח שהגיע לשבועון היוקרתי, הפצצה שתוכל להרכיב איראן תהיה יחסית גדולה ופרימיטיבית. כעת מתרכזית האיראנים במאמצים להקטין את הפצצה העתידית, כדי שניתן יהיה להרכיב אותה על גבי טיל בליסטי. התהליך אמור לקחת בין שנתיים לארבע שנים.