איום ברצח על שר הבטחון: אהרוג אותך אם תפגע בהתנחלויות

המכתב הגיע הבוקר ללשכתו של אהוד ברק. "אם אתה חושב שתצליח לפגוע בהתנחלויות אתה טועה - אני ארצח אותך". המכתב הועבר לידי שירות הביטחון הכללי שהחל בחקירת המקרה

(1:10 דקות)

שר הביטחון אהוד ברק קיבל אתמול (שלישי) בבוקר מכתב ובו איומי רצח אם יפגע בהתנחלויות. "אם אתה חושב להרוס את ההתנחלויות אתה טועה אני ארצח אותך", נכתב בתחילת המכתב ואחריו הוסיף המאיים "אני אפגע בך או בילדייך, הזהר לך. אם לא עכשיו אז כשלא תהיה שר ולא תהיה עלייך אבטחה".

המכתב הועבר לשירות הביטחון הכללי והוא פתח בחקירה בנושא בניסיון לברר את זהות שולחו. שב"כ מעריכים כי יש מאגר של כ-1000 איש המוכנים לעשות מעשים קיצוניים, ומתוכם כמה עכשרות שיכולים לנסות ולפגוע בבכירי המדינה.

עוד הסבירו בארגון כי כבר כשהוחלט על ההקפאה נקבע כי שני האישים המאובטחים ביותר יהיו ראש הממשלה ושר הביטחון וסביב שר הביטחון יש כיום אבטחה ברמה המקסימלית.

בצהריים נחשף כי תלמידי ישיבת ההסדר "ניר" שבקריית ארבע הפיצו "גילוי דעת" ובו הם קובעים כי אין בכוונתם לקיים פקודה שנוגדת את עקרונות התורה. "ברור מאליו לכל יהודי מאמין שהתורה היא מעל לכל, ואינה עומדת בשורה אחת עם שום ערך אחר. די להתבייש בצדקת דרכנו", נכתב במסמך.

ישיבת ההסדר ניר מונהגת בידי הרבנים דב ליאור ואליעזר ולדמן, הידועים בעמדותיהם הקיצוניות ונחשבים למנהיגי הדור הצעיר של ההתיישבות ביהודה ושומרון.

ככל הנראה, פרסמו התלמידים את ההצהרה בעקבות הוצאת ישיבת "הר ברכה" מההסדר עם צה"ל, וכן בשל הקפאת הבנייה בהתנחלויות.

עתירה לבג"ץ נגד החלטת ברק: חוסר סבירה ובלתי מידתית

ביום שישי עתרו תלמידים מישיבת ההסדר "הר ברכה" לבג"ץ נגד החלטת שר הביטחון, אהוד ברק, לבטל את ההסדר עם הישיבה. לטענת העותרים, החלטת השר נגועה בשיקולים פסולים, בחוסר סבירות והינה בלתי מידתית. עוד טוענים התלמידים, כי לברק אין כלל סמכות לבטל הכרה בישיבות הסדר.

התלמידים טוענים כי מדובר "במדורה שהובערה בחוסר רגישות ובכדור שלג שעלול חלילה להתגלגל ולהיות סנונית ראשונה". לטענת התלמידים ההחלטה לבטל את ההסדר "בכוחה לסדוק את רקמת השותפות המקודשת שנוצרה כמעט מאז קום המדינה בין צה"ל לבין הציבור הדתי-לאומי".

עוד טוענים העותרים, כי "החיילים עצמם, שנפגעים בפועל מהמצב, נפלו קורבן למתיחות האישית שנוצרה בין הרב מלמד לברק וכי הם הוענשו באופן קולקטיבי ללא מתן זכות טיעון".