המטרה של משרד הבריאות: לשכנע את הצוותים הרפואיים להתחסן

משרד הבריאות מנסה לשכנע את הצוותים הרפואיים של קופות החולים להתחסן נגד שפעת החזירים ולגרום להם לעודד את המטופלים לעשות זאת. היום נוספו עוד שתי נשים למספר המתים מהמחלה: אחת מהן סבלה ממחלות נוספות והשנייה מעודף משקל קיצוני

(1:40 דקות)

אם אתם יושבים בבית וחוששים מלקיחת החיסון נגד שפעת החזירים, אתם לא לבד. גם חלק מהצוותים הרפואיים חוששים מהחיסון ובמשרד הבריאות החליטו לטפל בבעייה מהראש.

שפעת החזירים - סיקור מיוחד>>

היום נערך כנס בהשתתפות מנכ"ל משרד הבריאות במטרה לנסות ולהגביר באופן משמעותי את שיעור המתחסנים, דווקא בקרב הצוותים הרפואיים.

נתונים נוספים שנחשפו בכנס מצביעים על כך שלמרות הירידה שחלה לאחרונה בחולים בשפעת החזירים, המילה האחרונה עדיין לא נאמרה. "אבוי לנו אם אנו נמצא את עצמנו בגל נוסף ואלים יותר של שפעת החזירים, כשיש לנו את היכולת למנוע אותו באמצעות חיסונים", אומר מנכ"ל משרד הבריאות.

ובתוך כך, שני מקרים נוספים של מוות משפעת החזירים ארעו היום בישראל. אישה בת 38 מתה בבית החולים שערי צדק בירושלים. היא לא סבלה ממחלות רקע אך הייתה בקבוצת הסיכון בשל עודף משקל קיצוני. מאוחר יותר מתה בבית החולים קפלן ברחובות צעירה בת 23 שסבלה ממחלות נוספות ונדבקה בנגיף.

עד היום התחסנו ברחבי העולם יותר מ-95 מיליון בני אדם משפעת החזירים, ומתוכם יותר מ-10 מיליון קיבלו את אותו חיסון שניתן בישראל ועד כה לא דווח על תופעות לוואי חריגות. על פי מחקרים אחרונים, הגוף מגיע למצב ההגנה האופטימלי מהנגיף כעשרים ימים לאחר קבלת החיסון.