ח"כ זועבי: "לא רוצה שקט בצל הכיבוש, רוצה מאבק"

על רקע האווירה המתוחה הבוקר בהר הבית, התראיינה לחדשות 10 חברת הכנסת השנויה במחלוקת ממפלגת הרשימה המשותפת וניסתה לטעון ללגיטימציה של המאבק הפלסטיני המזוין. זאת, אף שלדבריה בהפגנה אמש בנצרת לא היתה כל כוונה לפגוע ביהודים: "מי שטבעי לו להיכנס לאל-אקצא הם אך ורק המוסלמים"

בצל יממת הדמים שעברה על ישראל אתמול, התראיינה הבוקר (שישי) חברת הכנסת חנין זועבי (הרשימה המשותפת) לחדשות 10 והצהירה כי פני נבחרי הציבור הערבים אינם לרגיעה. "אני לא רוצה שקט בצל הכיבוש, אני רוצה מאבק", הכריזה הח"כית השנויה במחלוקת והסבירה "מה שלא הולך במוח, אולי ילך בכוח".


בד בבד, ניסתה חברת הכנסת להסביר כי ההסתה ברחוב הפלסטיני אינה באה דווקא מצד המפגינים או המתפללים באל-אקצא, וכי המפגינים הפלסטינים המתונים לעולם לא יידו אבנים על יהודים. זאת, כאשר בין אותם מפגינים מתונים נמנים לדבריה אלו שהפגינו אמש בנצרת.


לדבריה של זועבי, אותם אוטובוסים נחסמו בכניסה לנצרת ונוסעיהם הוכרזו כמתפרעים, כאשר מחוץ לאוטובוסים המתינו להם מאות שוטרים על גבי סוסים. "בשביל להמעיט את החיכוך עזבנו את המקום והלכנו לנצרת, לא הפגנו היכן שיש יהודים", טענה הח"כית.


האם היא מצדיקה אפוא את המתרחש בהר הבית? "הפלסטינים בישראל רוצים למנוע ממתפרעים להיכנס לאל-אקצא", התעקשה זועבי, אך הבהירה כי הכוונה גם לחברי הכנסת היהודים. "אנו בעד חופש פולחן, אך מי שטבעי לו להיכנס לאל-אקצא הם אך ורק המוסלמים".