אישום נגד אליאור חן: ביצע "תיקונים" בילדים תוך כדי מעשי התעללות קשים

כתב האישום נגד המכונה רב מגולל מסכת ארוכה של התעללות בילדיהם של זוג מי-ם • לחן מיוחסים 8 אישומים, לכל אישום שלוש עבירות - התעללות, תקיפה וחבלה חמורה • הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים

(2:32 דקות)

כתב אישום הוגש הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד אליאור חן. כתב האישום מייחס לנאשם שמונה סעיפי אישום המגוללים מקרי התעללות שביצע, והורה לבצע, הנאשם בילדי המשפחה באמצעות חסידיו.

בין היתר מואשם חן בעבירות רבות של התעללות בקטין או בחסר ישע, תקיפת קטין הגורמת חבלה חמורה ותקיפת קטין הגורמת חבלה של ממש. כמו כן ביקשה הפרקליטות להאריך עד לתום ההליכים המשפטיים את מעצרו של האיש.

בכתב האישום תואר מקרה התעללות קשה בקטין במהלכו כפתו הנאשם וחסידיו את אחד הילדים באמצעות חבל, הכניסו לפיו כיפה וחסמו אותו באמצעות דבק נייר. בסמוך לכך לאחר מכן, הכניסו את א' לתוך מזוודה שאורכה כחצי מטר, סגרו את א' בתוכה למשך יותר מיממה ומנעו ממנו מזון ושתייה.

מקרה אחר בכתב האישום תיאר כיצד הכריחו הנאשם וחבר חסידיו את אחד הילדים להאכיל את אחיו הקטן בצואה. משסירב, הכו אותו חברי הקבוצה ואיימו עליו שאם לא יאכיל את אחיו הם יאכילו אותו בצואה.

לפני יותר משבוע הוסגר אליאור חן לישראל לאחר שנעצר בברזיל לפני כחצי שנה. בית המשפט המחוזי בירושלים דחה ערעור שהגיש חן וקבע שהוא יישאר במעצר.

עם זאת, השופט קיבל את ערעורו של חן נגד אזיקתו למיטה בתא המעצר וקבע שחן ישהה בתא המעצר כשאינו כבול. בכך דחה השופט את טענת הפרקליטות כי יש חשש שחן ינסה לשים קץ לחייו. פסיכיאטר שבדק את חן קבע בחוות הדעת כי חן איננו אדם אלים ואינו מסוכן.

עורך דינו של חן, אריאל עטרי, ציין לאחר הסגרת מרשו כי הוא מתכוון לשמור על זכות השתיקה בחקירותיו, וימסור גרסה מלאה רק בבית המשפט, מכיוון שלדבריו אין לו אמון במשטרת ישראל.

הפרשה נחשפה לאחר מעצרה של האם

פרשת הכת הסדיסטית שהוביל לכאורה חן בירושלים התפוצצה בחודש אפריל 2008 עם מעצרה של אם, שעות אחדות לאחר שבנה הפעוט, רק בן שלוש, אושפז בבית חולים מחוסר הכרה עם חבלת ראש קשה וסימני התעללות מחרידים בכל חלקי גופו.

עד מהרה התברר שעל פי החשד האם בבגדים הלבנים שייכת לכת הדוגלת בביצוע "תיקון" בילדים בשיטות סדיסטיות ובאלימות חסרת גבולות.

חן, ראש הכת שהתחזה לרב, הצליח להימלט לחוץ לארץ זמן קצר לפני שהמשטרה הגיעה אליו. שני חסידיו שהתגוררו בביתה של האם, נעצרו בחשד שבהשראתו נהגו להכות, לטלטל, לכפות את הילדים ולצרוב את עורם בתנור חימום.