שפעת החזירים: החל מבצע החיסון, מאות הגיעו להתחסן

במשרד הבריאות מאוכזבים ממספר האנשים שהגיעו להתחסן נגד שפעת החזירים ביומו הראשון של מבצע החיסונים. מנהל מרפאה: "אזרחים נבהלו מההוראה שלא לחסן פעוטות ונשים הרות והחליטו לא להתחסן גם כן"

(2:11 דקות)

מבצע החיסונים נגד שפעת החזירים לקבוצות הסיכון התחיל ביום רביעי ברחבי הארץ. עם זאת, נרשמה אכזבה מסוימת, שכן למרות הציפייה להגעתם של עשרות אלפי אזרחים לקבלת חיסון, הגיעו כמה מאות בלבד.

שפעת החזירים - סיקור מיוחד>>

במערכת הבריאות מקווים שבימים הקרובים תתגבר ההיענות למבצע בקרב האוכלוסייה. ד"ר גיורא קו אור, מנהל מרפאת בבלי, ניסה להסביר את חוסר ההיענות מצד האוכלוסיה למבצע החיסונים: "במסגרת ההנחיות, ההסברים והפרסומים המוקדמים על החיסון ציינו כי ילדים מתחת לגיל 3 ונשים הרות לא יחוסנו, וזה כנראה מה שהפחיד את האנשים".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע בתחילת השבוע על התחלת מבצע החיסונים נגד שפעת החזירים וקרא לאזרחי המדינה להתחסן נגד הנגיף. "המטרה היא שאזרחי ישראל יהנו מההגנה שנותן החיסון", אמר. "תפקיד הממשלה לתקצב משאבים, והחלטנו לתקצב את החיסונים ולוותר על הוצאות אחרות. כעת, תפקיד האזרחים הוא ללכת ולהתחסן ולהקפיד על כללי היגיינה. אני מאמין שנעבור את החורף בשלום", אמר נתניהו.

במשרד הבריאות מעריכים כי כמיליון ישראלים נכללים בקבוצת הסיכון, ומהווים יעד לקבלת החיסון. עד כה, הגיעו לישראל כ-300 אלף מנות חיסון ובשבועות הקרובים צפוי גידול משמעותי במלאי החיסונים. בסך הכול, הזמינה ישראל 7.3 מנות חיסון לכלל האוכלוסייה, שאמורות להגיע במהלך החודשים הקרובים.