בלעדי: הדרמה בבניין בקרית גת אליו חדר מחבל חמוש

בשעה 13:05 הסתער אמג'ד אל-ג'נדי מהכפר יאטא לתוך בית מגורים בקרית גת כשהוא חמוש בנשק שחטף מחייל, ובשעה שילדים רבים עושים את דרכם הביתה מבית הספר. תיעוד ממצלמות האבטחה ששודר בחדשות 10 מגולל את הדרמה שנמשכה כ-20 דקות עד לחיסולו, כולל המחדל הביטחוני: שוטרים סירבו לסרוק אחר המחבל עד להגעת תגבורת

בלעדי: רגעי האימה שהתרחשו היום (רביעי) בתוך בניין מגורים ברחוב לכיש בקרית גת, בו התבצר מחבל שחטף נשק מחייל צה"ל, נקלטו אצל מצלמות האבטחה בתיעוד שפורסם במהדורה המרכזית של חדשות 10. בתיעוד נראה המחבל מסתער עם הנשק לתוך הבניין, בשעה שילדים שבים לבתיהם מיום הלימודים בבית הספר.

 

גל טרור - כתבות נוספות:

הפיגועים הגיעו גם לפ"ת: פצוע בינוני מדקירה בקניון הגדול

נקלעה למארב סמוך לתקוע: "יום המזל שלי שנשארתי בחיים"

האם גל הטרור מזכיר את תחילת האינתיפאדה השניה?

 

הסרטון ממצלמות האבטחה מגולל את 20 הדקות שחלפו החל מהגעת המחבל לבניין ועד להסתערות של לוחמי היס"מ שירו בו למוות. בנוסף, עולה ממנו גם מחדל בהתנהלות השוטרים שהוזעקו למקום, שמסיבה לא ברורה אבטחו את הכניסה לבניין אך סירבו במשך דקות להתחיל בסריקות אחר המחבל בדרישה לגיבוי של כוחות תגבור.

 

"חזרתי הביתה מקניות כרגיל, וכשבאתי לסגור את הדלת המחבל נכנס", שחזרה מוקדם יותר ליאת אוחנה, שהמחבל חדר לתוך ביתה. "אמא שלי גם הייתה בבית. הוא ביקש שניכנס וצעק משהו בערבית, אני לא זוכרת מה בדיוק". לדברי אוחנה, לאחר שהצליחה לתפוס את הנשק - ניגש המחבל למטבח, "אני מאמינה שכדי להוציא משם סכין". היא נאבקה בו והצליחה להימלט. בפיגוע נפצעו קל שני בני אדם, בהם החייל אותו דקר המחבל לפני שחטף את נשקו.

 

רגע אחר רגע: כך נראו רגעי הדרמה בקרית גת

13:05 - המחבל חודר לבניין ברחוב לכיש 34

כרבע שעה לאחר שהמחבל אמג'ד אל-ג'ונדי, שוהה בלתי חוקי מהכפר יאטא, דוקר חייל בירידה מהאוטובוס וחוטף את נשקו - המצלמה בקומה הראשונה קולטת אותו מסתער עם הנשק לעבר הבניין. כל זאת, בשעה שילדים רבים המתגוררים בו שבים הביתה מיום לימודים בבית הספר. "הנחמה היחידה הייתה שהם עוד לא היו בבית", סיפרה היום ליאת אוחנה. בחלוף כ-2 דקות, היא נכנסת לביתה בקומה הרביעית, כשהמחבל מצליח להיכנס אף הוא. אוחנה נמלטה ביחד עם אמה, שהייתה גם כן בבית, והחלה לדפוק על דלתות השכנים בבקשה לעזרה. בסופו של דבר, עלתה לבית חברתה בקומה השביעית.

 

13:14 - כוח ראשון של משטרה מגיע

כעשר דקות מכניסתו לבניין, מתייצב במקום כוח ראשון ממשטרת קריית גת. השוטרים נראים שולפים את נשקיהם, מרחיקים את דיירי הבניין ומאבטחים את הכניסה, אך מסיבה שעדיין לא התבררה אף אחד מהם לא מתחיל לסרוק אחר המחבל.

 

 

המחבל, אמג'ד אל-ג'ונדי
 

המחבל, אמג'ד אל-ג'ונדי()

 

13:17 - הסתערות על המחבל

שלוש דקות וחצי לאחר מכן, מגיעים למקום שוטרי מפקדת תיאום ופעילות אכיפה שחזרו מפעילות מבצעית. הם לא מחכים ומסתערים למעלה בניסיון לאתר את המחבל. השלושה מאתרים אותו בדירתה של אוחנה ופותחים לעברו בירי מטווח קצר, שממנו הוא נהרג.

 

כ-20 דקות לאחר שהחלה, הדרמה בתוך בניין המגורים מסתיימת עם שני פצועים קל. "על תרחישים כאלה אנחנו מתאמנים - כשיש סכנה מוחשית לחיי אדם, חותרים למגע ומנטרלים את האובייקט", אמרו הלוחמים שחיסלו את המחבל, "שמחים שהכל נגמר בצורה חלקה ומהירה".