הוארך מעצר החייל החשוד כי איים לפגוע בקהילה הגאה

החשוד, שמואל פריימרק, חייל הנח"ל החרדי, בן ה-20, נעצר אתמול בביתו, לאחר שאתרים ופורומים של הקהילה הגאה הוצפו באיומים לקראת העצרת. המשטרה האריכה את מעצרו בשלושה ימים. בפשיטה על ביתו החרימה המשטרה מחשב וטלפון נייד שעל פי החשד באמצעותם שיגר את האיומים

(17 שניות)

בית משפט השלום בירושלים האריך הערב (ראשון) בשלושה ימים את מעצרו של שמואל פריימרק, חייל הנח"ל החרדי, בן ה-20 שנעצר בחשד שאיים על מארגני עצרת הקהילה הגאה בתל אביב, שנערכה אמש.

רצח בקהילה: סיקור מיוחד »

החשוד נעצר אתמול בביתו, לאחר שאתרים ופורומים של הקהילה הגאה הוצפו באיומים לקראת העצרת. כמו כן, מארגני ההסעות מחיפה ומבאר שבע קיבלו שיחות טלפון, בהן נאמר להם כי ישנה כוונה להשליך רימונים אל המשתתפים.

שוטרי משטרת מחוז ירושלים הגיעו אל החייל לאחר פעילות מודיענית קצרה והחרימו ממנו את מחשבו האישי ואת הטלפון הנייד שלו, ששימשו על פי החשד להעברת האיומים. בחקירתו הודה החשוד במיוחס לו.

יש לציין, כי לחשוד שנעצר אין קשר לאירוע הירי לפני שבוע, בו נרצחו ניר כץ וליז טרובישי. למשטרה אין עדיין קצה חוט וכל כיווני החקירה נבדקים. על פרטי החקירה מוטל עדיין צו איסור פרסום גורף.

פרס בעצרת: "לכל אזרח יש את החופש להיות מה שהוא"

העצרת שנערכה אמש בתל אביב התקיימה ללא אירועים מיוחדים, ולטענת המארגנים השתתפו בה קרוב ל-70 אלף בני אדם.

בין הנואמים באירוע היו נשיא המדינה שמעון פרס, שרי ממשלה וראש עיריית תל אביב, רון חולדאי. "כל האזרחים הם אזרחים שווי זכויות, כל אדם נולד שווה ולכל אזרח יש החופש להיות מה שהוא. הרשות נתונה לכל אחד להיות שונה וגאה", אמר פרס.

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, אמר: "איש מאיתנו איננו חופשי באמת אם רעיו אינם חופשיים כמוהו, ומהי החירות אם לא החופש לחיות אחרת, לחשוב אחרת, להיות שונה ולהיות מה שאני?".