"האם המרעיבה" לא התייצבה לאבחון הפסיכיאטרי

השופטת שלומית דותן זימנה את הצדדים לדיון חירום, בעקבות אי הגעתה של "האם המרעיבה" לאבחון הפסיכיאטרי, שנקבע כחלק מתנאי שחרורה ממעצר • הבוקר הגיע הפסיכיאטר המחוזי לבית בו היא שוהה, אך נאמר לו כי האם אינה מרגישה טוב ולא תעבור את הבדיקה • ביום שישי האחרון שוחררה האם ממעצרה, לאחר שסוכם כי תעבור את התסקיר

(1:00 דק')

בית משפט השלום בירושלים זימן היום (ראשון) דיון מיוחד בעניין "האם המרעיבה", לאחר שזו לא הגיעה לאבחון הפסיכיאטרי אליו הסכימה כתנאי לשחרורה למעצר בית, בביתו של עסקן חרדי. הדיון יתקיים מחר, והמשטרה תבקש להוציא כנגד האם צו עיכוב יציאה מהארץ, מחשש שתימלט.

על פי הדיווח הפסיכיאטר המחוזי הגיע הבוקר לבית בו שוהה האם במעצר בית, אולם עם הגעתו נאמר לו כי היא אינה מרגישה בטוב וכי היא אינה מסוגלת לעבור את האבחון. בתגובה זימנה השופטת שלומית דותן, דיון חירום בנושא במטרה להחליט על המשך מעצרה של האם. שחרורה של האישה בסוף השבוע למעצר בית סייע להרגעת הרוחות בירושלים והותיר רבים מן המפרעים בביתם.

הבןקר פורסם כי המשטרה חושדת כי האם החרדית, תושבת שכונת מאה שערים, החשודה בהרעבת בנה בן ה-3, התעללה בעוד שניים מחמשת ילדיה, בני 5 ו-7. במהלך הדיון בעניינה שנערך ביום שישי האחרון טען נציג המשטרה, רס"מ בן דוד, כי בידיהם יש ראיות מחומר החקירה כי "בוצעה פגיעה נוספת בשניים מהילדים של החשודה". החשש מתבסס על עדות של רופאת הילדים שטיפלה בילדים.

הרופאה, כך עולה מדבריו של נציג המשטרה, מסרה לחוקרים כי שני הילדים הנוספים סבלו מתסמונות דומות לאלה שהופיעו אצל בנה בן ה-3, שעל פי החשד הורעב על ידיה. במשטרה מבקשים לתשאל את הילדים בשבוע הקרוב על ידי חוקרי ילדים ועד כה אבי המשפחה מונע זאת.

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בסוף השבוע הצהרת תובע לקראת כתב אישום, לבית המשפט השלום בירושלים. המשמעות היא כי בימים הקרובים יוגש ככל הנראה כתב האישום נגד ה"אם המרעיבה".