ירושלים: חרדים יידו אבנים וחזיזים, 18 שוטרים נפצעו

המפגינים החרדים בעיר הבירה ממשיכים להתפרע במחאה על מעצרה של האם החשודה בהרעבת בנה • בעימותים שפרצו אמש נפצעו באורח קל 18 שוטרים ומספר מפגינים, והמשטרה ביצעה עשרות מעצרים • המפגינים הצליחו לחסום כבישים, אך פונו בכוח על ידי השוטרים • מפקד מחוז ירושלים, הניצב אהרון פרנקו, לחדשות 10: "ניסינו להגיע לפשרה, אך לא הצלחנו"

(2:15 דקות)

יותר מאלף חרדים התפרעו גם אמש (חמישי) במחאה על מעצרה של האם החשודה בהרעבת בנה. החרדים יידו אבנים וחזיזים לעבר השוטרים הרבים שהוזעקו לטפל במהומות, ולפחות 18 שוטרים נפצעו קל. שלושה מהם פונו לקבלת טיפול בבתי חולים בבירה. בנוסף, נפצעו בהתפרעויות גם מספר חרדים.

תחילה הגיעו כ-1,500 חרדים לאזור כיכר השבת, ולאחר שערכו תפילה במקום התקדמו לכביש בר-לב וחסמו את התנועה. השוטרים השתמשו בזרנוקי מים, ובסופו של דבר הצליחו לפנות את המפגינים.

לאחר מכן הגיעו כמה עשרות חרדים לכביש בר אילן, במטרה לחסום את התנועה. כוח משטרה שהוזעק לטפל בזירה פינה את החרדים בכוח, והכביש נפתח לתנועה למרות שבאזור נמשכו ידויי האבנים.

עימות נוסף בין המפגינים החרדים לכוחות משטרה פרץ ברחוב משה זקס, שם השליכו החרדים חזיזים לעבר השוטרים. באירוע נוסף שפכו החרדים שמן על הכביש, ופרש משטרה החליק אך לא נפגע.

הניצב פרנקו: "ניסינו להגיע לפשרה, אך לא הצלחנו"

מפקד מחוז ירושלים במשטרה, הניצב אהרון פרנקו, אמר בראיון ל"חדשות 10" כי לאחרונה נעשו ניסיונות להגיע לפשרה על נציגי החרדים, אך עד כה לא הושגה כל התקדמות במגעים. "קולות הרבנים המתונים לא נשמעים והגורמים המתונים אינם יוצאים נגד העימותים האלימים", אמר הקצין.

פרנקו אמר עוד כי הכוננות בירושלים גבוהה מחשש להסלמה נוספת בהתפרעויות החרדים בעקבות מעצרה של האם החשודה. בפרקליטות הודיעו כי יבקשו להאריך את מעצרה של האם, כיוון שהיא אינה מסכימה לעבור הסתכלות פסיכיאטרית.

עוד ציין מפקד המחוז כי "מדובר בעיר בירה ולא נעשה מספיק ברמה הלאומית כדי להרגיע את המצב". פרנקו סיפר כי הוא מפקח על החקירה באופן אישי וטען כי ישנן ראיות חותכות בפרשה.

המשטרה: חשש שהאם תימלט לחו"ל

מוקדם יותר ראש צוות החקירה בתיק, רב-פקד אלי כהן, אמר כי ישנו חשש שהאם תימלט לחו"ל, אם תשוחרר ממעצר. בעקבות כך, הביעו במשטרה רצון להאריך את מעצרה של האם, על אף החלטת בית המשפט לשחררה למעצר בית.

כהן הוסיף כי במצב כזה יהיה קשה להמשיך בהליכים המשפטיים נגדה. לאור האיומים, מבקשת המשטרה להמשיך ולהחזיקה בתנאי מעצר מלאים עד שהחוקרים יגיעו לכדי גיבוש מסקנות לגבי המשך הטיפול המשפטי במקרה הקשה.

עוד אמר כי התנהלותם של מקורביה של האם החשודה "לא היתה מביישת ארגון פשע". לדבריו, הם איימו על רופאים ועל עובדי רווחה, וגרמו לנזקים ממשיים ללשכות הרווחה בירושלים.