"נגד מי נשתמש בפצצה אטומית?"

ועידת המדינות הבלתי מזדהות מכונסת בימים אלה בשארם. מי שגונב שם בינתיים את ההצגה הוא שליט לוב, מועמר קדאפי, שניצל את הבמה לפרט את משנתו לגבי גרעין, טרור וסמים

(2:05 דקות)

מועמר קדאפי לא מפספס שום הזדמנות כדי להיות מסמר הערב, הילד הבועט והדמות הכי צבעונית באזור גם כשמדובר בכנס המדינות הבלתי מזדהות.

הפעם החל קדאפי לפרוש את משנתו ואמר: "אם איראן מודיעה שהיא מעשירה אורניום כדי לייצר פצצה אטומית אז כן, צריך להתנגד לזה. 'בבקשה, רק לא פצצה אטומית'. אבל כשאיראן מודיעה שהיא מעשירה אורניום למטרות שלום, אז צריך לעודד אותה".

אחרי ההסבר המלומד הזה הוא הסביר למה הוא עצמו ויתר על פרויקט גרעין. "לוב הגיעה למצב של העשרת אורניום. עד שהגענו למצב הזה, כל העולם השתנה. אפילו המחשבות שלנו השתנו. העולם השתנה, הבריתות השתנו. גם מפת העולם השתנתה. אז נגד מי נשתמש בפצצה אטומית?"

"מי שמחזיק בפצצה אטומית אינו טרוריסט, אבל מי שמחזיק ברימון יד טרוריסט? זה עוול, זה לא מקובל עלינו", תהה קדאפי. "מי שמשתמש בפצצה אטומית ובטיל קרוז הוא לא נחשב טרוריסט, ומי שמשתמש בטיל כתף וברימון נחשב טרוריסט?".

בכנס הוא התייחס גם לטענה כי הוא משתמש בסמים קלים. "סמים הם אתגר של כל אחד ואחד בעידן הזה, אנחנו צריכים להשקיע מאמצים אינטנסיביים במלחמה נגד מחלות אלה".